| bbiiaa96 a întrebat:

Buna dimineata. Ce este mai bun pentru ten dintre uleiul de argan si unguentul cu extract de galbenele? ( subliniez "unguent", nu ma refer la crema obisnuita ) As vrea sa aleg una dintre cele doua, pentru ca sunt destul de naturale, in comparatie cu alte creme (de exemplu Brevoxyl, cea pe care am folosit-o pana acum ).

Răspuns Câştigător
| floriasdfg a răspuns:

Heeei.:*
Uleiul de argan este foarte foarte bun în tratarea oricărei infecţiuni dermatologice, şi nu numai. Chiar ceva mai bun ca unguentul cu extract de gălbenele. Am avut şi eu acnee, am folosit Brevoxyl, dar nu a funcţionat tocmai cum mă aşteptam, mi-au trecut coşurile cu zeamă de lămâie. Poţi încerca să alternezi zeama de lămâie şi uleiul de argan.

3 răspunsuri:
| kscorpio a răspuns:

Eu zic ca amandoua chiar combinate fac minuni. Eu nu as renunta la unul in defavoarea celuilalt. Uleiul de argan e si contra ridurilor si antioxidant, galbenelele sunt cicatrizante si hidratante. Bine si arganul e cicatrizant, dar eu zic ori sa le combini ori sa le folosesti alternativ.

| KameliaFrumusika a răspuns:

Sa iti spun parerea mea cel mai bun pentru ten este uleiul de argan dar cu el te poti da pe tot corpul nu doar pe fata. Uite http://www.sfatulmedicului.ro/......argan_9243 sper ca te-am ajutat.

| jj62 a răspuns:

Categoric unguentul cu extract de galbenele, totul ce are in compozitie extracte din aceste plante sunt foarte benefice, mai ales asupra pielii.