| BlackDarkAngel a întrebat:

Buna din nou! Am 1, 50 si 43 kg. Credeti ca ar trebui sa mai slabesc? Mentionez ca am 11 ani. La varsta mea e bine cum sunt sau trebuie sa mai slabesc ori sa ma mai ingras?
Daca da, cu cate kg?

Răspuns Câştigător
| samara2 a răspuns:

Nu există un standard după care să te ghidezi când vine vorba de greutate. Dacă tu te simţi confortabil cu felul în care arăţi, nu contează cât indică metrul sau cântarul. În cazul în care doreşti, nu neaparat să slăbeşti, ci să îţi formezi un corp frumos, atletic poţi să alergi, să înoţi, să mergi cu bicicleta şi să mănânci cât mai sănătos. Ideea e că nu trebuie să stai doar în faţa TV-ului şi a PC-ului şi să mănânci fast-food-uri, dulciuri şi să bei sucuri pentru că mai târziu nu îţi vor placea consecinţele. Totuşi, dacă vrei să ai aşa o părere, ia în considerare faptul că multe persoane apreciază că, pentru a afla câte kg. ar trebui să ai, scazi din numărul de după virgulă (numărul care indică înălţimea) cifra 10. În cazul tău (având 1, 50 m) scazi din 50 cifra 10, rezultând faptul că ar trebui să ai 40 de kg. Deci eşti pe aproape. big grin

4 răspunsuri:
| alexalexuz a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti eu la 12 ani am 45 de kg si 1, 60 funda

| alexalexuz a răspuns:

Depinde daca esti fata cu 6 kg trebuie sa slabesti

| lung10 a răspuns (pentru alexalexuz):

Uita-te la avatar si la nume. normal ca ii fata

| JustDoIT11 a răspuns:

Buna. Eu am 11 ani si ceva, si am 1, 60 si 35 de kg. Intr-adevar sunt foarte slaba, nu mananc nimic, dar sunt la Kasta Morrely Kids ( modeling) si imi interzice sa mananc dulce, grasime, etc. si imi zic incontinuu ca sunt prea grasa. Sincer, ar fi bine sa slabesti cateva kg, macar pana la 39. Sper ca te-am ajutat. Daca ai par lung, nu prea se observa tot. Eu am parul scurt si trebuie neaparat sa fiu slaba. Mult succes. Sper ca te-am ajutat.