| dudici0 a întrebat:

Buna din nouhee hee am citit pe net ca pentru tratarea acneei este bine sa facem o cura de detoxifiere a organismului.eu una nu stiu ce sa mai iau sa-mi treaca.am 23 de ani, am fost la dermatologi o multime de bani am folosit pe tratamnete ..antibiotice,creme etc.a facut careva detoxifiere? cat trebuie urmata aceasta cura? va multumesc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice dieta, cura sau cum vrei tu sa ii spui nu o sa fie eficienta daca nu devine stil de viata. E ca si cum ti-ar intra un ghimpe in picior ti-l scoti si peste o luna iar il bagi si il lasi acolo.
In orice caz, citeste toate articolele despre agnee de aici www.pasagera.ro, doamna aceasta a scapat de agnee dar din cate am inteles eu nu cremele au fost baza. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand să foloseşti o mască pe bază de acid salicilic, sau dacă nu tinctura de propolis dă rezultate foarte bune, foloseşte săpunul cu sulf, usucă coşurile.
Te pup!

| Azazea a răspuns:

Ti-am zis ce sa faci copkil of treaba ta

| BiancaByya a răspuns:

Pai 1)mananca sanatos. 2)bea cel putin 2L de apa/zi, 3)in fiecare seara si cand vii de afara spala-te pe fata, da-te cu o crema speciala apoi cel putin 30 min nu ai voie sa iesi din casa, 4)o data sau de doua ori pe saptamna dati cu crema abraziva si fa-ti masca cu argila...gasesti la farmacie si nu costa mult. Bafta si sper sa reusesti. Sper ca ti_am fost de ajutor. Pa

| PuFarineGrathysLado2yLey a răspuns:

Cred, k est tres bien..In fine consulta medicul.