| DonMecanico a întrebat:

A folosit cineva " Mibazon " pentru tratarea acneei? cum este? da rezultate? Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katalina96 a răspuns:

Stiu ca sora mea a folosit si chiar a dat rezultate bune!happy

| DonMecanico explică (pentru katalina96):

Intreab-o pe sora ta, in cam cat timp da rezultate.

| katalina96 a răspuns (pentru DonMecanico):

Ea l-a folosit cam 2-3 lunihappy

| DonMecanico explică (pentru katalina96):

Catalina, interesant ca in 2-3 luni, dar am citit foarte multe sfaturi despre mibazon, si spune ca aces tratament trebuie folosit maxim 10-14 zile, si in aceasta perioada da rezultate clar sau agraveaza, indiferent de rezultat, tratamentul trebuie oprit dupa maxim 14 zile, trebuie si o pauza timp de 1 saptaman si cv si daca e dupa sa continui, ma gandesc ca sora ta a facut asa nu? sau incontinu? pentru ca tratamentul este foarte puternic.

| katalina96 a răspuns (pentru DonMecanico):

Ai dreptate. dupa 2 luni a scapat de acnee, dar l-a folosit cu pauze

| DonMecanico explică (pentru katalina96):

Aham.

7 răspunsuri:
| Raiden a răspuns:

Eu am folosit mibazon, dar o perioada f. scurta pentru ca nu suportam acea crema pe fata, este super scarboasa... parca m-as fi dat cu untura pe fata... se murdareste lenjeria pe care dori, e oribila.
Pt mine nu a dat rezultate pentru ca am folosit-o f putin.
O alta colega a folosit cam 1 an si ceva... si ea zicea ca a dat rezultate la ea... cat de cat.

| Wehes a răspuns:

Am folosit eu si mi-au aparut bube pe tot corpul si nu a avut deloc rezultate impotriva cosurilor ( depinde de fiecare ).
In schimb am folosit ''Zynerit'' pe la vreo 15-16 ani, si m-a ajutat foarte mult. Vreo 6 luni l-am folosit, dupa nu am mai avut deloc probleme cu cosurile. Bafta!