| BRoxana a întrebat:

dorm foarte putin, adica nu foarte putin foarte neregulat, vara mai ales cand ploua dorm pe la 2-3 si ma trezesc pe la 12-13, vara in schimb cum se incalzeste stau foarte mult afara adica stau pana pe la chiar si 4 si ma trezesc la 4 dupa masa, ideea e ca mii se face sub ochi o culoare mai naspa, uneori, aveti ceva tratamente, naturiste, mentionez ca nu sunt cearcane, culmea nu mii se fac niciodata cearcane da am o culoare mai naspa sub ochi, nu va imaginati ca am ochii vineti sau ceva wow scary e putin si stiu ca pielea de sub ochi e ff sensibila si de aia intreb ca nu as vrea sa ma dau cu toate prostiile.multumesc.

Răspuns Câştigător
| didi12 a răspuns:

Eu cred ca ai putea face in felul urmator:Sa zicem ca tu te culci pe la 3. Ei bine, pune-ti ceasul sa sune la ora 9(vei dormi doar 6 ore.numai sa NU te culci la lochee hee)si noaptea sigur o sa te ia somnul mai devreme fiindca nu esti odihnita... mie imi merge chestia asta. A si...NU EXISTA NU POT! Ba poti, dar nu vrei.

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pai in primul rand cred ca realisezi si tu ca facand ceea ce faci nu daunezi numai ochilor ci intregului tau organism! te inteleg perfect pentru ca si eu am fost in situatia ta, dar am mai reordonat putin preogramul acordand un timp si odihnei! Ca sa te relaxezi, iesi afara din casa, plimba-te, mergi la o terasa cu prietenii, mergi la un film.Incearca sa iei niste vitamine/minerale. eu iti recomand eurovita antistress.Somnul este deosebit de important! Doctorii recomanda pentru un somn bun si un organism sanatos sa adormim la ora 22! Dar uite ca si eu ca si altii, nu pot respecta mereu acest program! Eu dorm pe la ora maxim 12 si ma trezesc la ora 8:30-9! Ma simt bine pe parcursul zilei, dar daca fac ceva ce necesita gandire sau muncesc putin ma simt epuizata! Desigur conteaza si alimentatia! Deci eu iti recomand mai multa odihna, sa lasi tu ochisorii fara nici o crema care sa le faca mai multa rau! Eventual o masca(NATURALA) IN REST NIMIC! Ai grija de tine!

| Malvina24 a răspuns:

Si eu o safiu la fel ca tine dar cred ca ma voi obisnui de pe timpul verii sa ma trezesc devreme cu putina vointa nu voi avea probleme!

| BRoxana explică:

A da si mentionez ca anul viitor sunt de dimineata la scoala si mai mult ca sigur o sa intarzii la ore pentru ca eu ma trezesc pe la 1-2 deci cum pnm as putea sa ma obisnuiesc sa dorm asa devremee?

| BRoxana explică:

Ideea e ca nu am buna vointa 1 la mana si 2 la mana chiar mie ff greu sa ma culc pe la 12 adica pentru mine 12 e ca si cum mas culca la 6 dupa masa, really, tocmai asta e problema nu stiu daca as fii capabila sa ma dezobisnuiesc

Răspuns utilizator avertizat
| Madalina1455684 a răspuns:

O prietena deamea are ceva chestii dinalea sub ochi dar asta din cauza unui produs Amway.

| SweetyNuta a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie...Si mi s-a vindecat de la sine, doar trebuie sa ai rabdare.

| simooo a răspuns:

La problema ta.somnul este cel mai bun tratamen.

Dar daca ai zis ca vrei retete naturistice am eu una forte buna...care ti-o poti aplica pe toate fata.si ti-o racoreste si odihneste.

Pui intr-un bol albusul de la cateva oua si putin lapte. Aplici amestecul pe fata si astepti pana se usuca.

Sper ca te-am ajutatwinking Succes! Fundita? happy big grin