| ELY098723456778990 a întrebat:

Am 17 ani si am niste cearcane foarte mari si mov sub ochi sad.Va rog sa imi spuneti niste tratamente naturiste pentru a scapa de cearcane sau macar sa le estompeze putin.
Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu scapi prea usor de ele, pentru ca sunt cauzate fie de o suferinta(a ficatului) fie de un program stresant si fara ore suficiente de odihna.Nu stiu ce esti,fata sau baiat, dar cu fond de ten, pudra sau exista un creion corector anticearcan, rezolvi mai repede. Pe net gasesti o multime de metode naturiste si babesti contra cearcanelor.Dar nu trec imediat.
Si cu castravetii, trebuie sa tai mult si bine cu ei pe ochi si nu se stie rezultatul.

| ELY098723456778990 explică (pentru Elianna):

Sunt fata si ma chinui sa maschez cearcanele cu fond de ten, pudra si creion corector, dar tot am cearcanele vizibile sad

| Elianna a răspuns (pentru ELY098723456778990):

Pe net sunt o multime de metode naturiste anticearcan.Eu iti dau un link, dar tu mai cauta.
http://www.frunza-verde.ro/......earcanelor
Asa cum am spus si in postarea mea anterioara, cearcanele sunt si semnul unor maladii.
http://www.clicksanatate.ro/......11386.html

| ELY098723456778990 explică (pentru Elianna):

Multumesc mult pentru sfaturi happy

4 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Tai 2 felii de castravete apoi le pui pe ochi si stai cu ele minim 15 minute. Incearca sa dormi suficient 7-8 ore pe noapte. Bea multa apa, si incearca sa ai o alimentatie echilibrata, bogata in vitamine. In fiecare dimineata si seara fa-ti un masaj facil timp de 5-10 minute folosind o crema hidratanta sau ulei de cocos. Daca fumezi, redu numarul tigarilor sau renunta definitiv la ele. Mult succes!