| Weeedha a întrebat:

dupa cum vedeti si voi, a venit vara si, odata cu ea, temperaturi insuportabile...mai ales daca trebuie sa vii si sa pleci si ...Intrebarea mea : Ce geluri de dus cu miros persistent stiti? Useful toata lumea!

Răspuns Câştigător
| iacob_2737 a răspuns:

Exista la Svr( se gaseste in farmacii) gel de dus special pentru persoanele care traspira abundent. Sau poti folosi creme cu pudra si pielea ramane uscata, sau daca transpiri se emana mirosul cremei prin piele.

1 răspuns:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Poti incerca gelurile de dus de la Nivea sau Dove. Dupa ce faci dus pielea iti miroase foarte bine mult timp.
Apoi mai poti incerca si cu gelurile de dus de la Avone.
Apoi am mei putea incerca geluri de dus facute numai din plante.Se gasesc la orice farmacie.
Important este sa faci macar un dus in fiecare zi.Cum e cald, pielea transpira si se irita, si nu e sanatos sa traiesti asa.
Este foarte important evitarea hainelor confectionate din materiale sintetice.Indicate ar fi cele din bumbac sau in.