| Roxy1993 a întrebat:

E adevarat ca daca nu lasi vopseaua 30 de minute in par, iti iese mai descihsa culoarea? Adica eu asa am observat, mi-am luat roscat aprins, am lasat-o 20 de minute, imi era frica sa nu iese prea aprins si mi-a iesit spre portocaliu.Cu cat sta mai mult in par cu atat se inchide la culoare? Multumsc frumos! (Sper ca m-am facut inteleasa big grin )

5 răspunsuri:
| cristinapasager a răspuns:

Depinde de vopsea. Dar in principiu da, cu cat actioneaza mai putin fluidul revelator, cu atat mai inchisa iese culoarea.

| GabitaBm a răspuns:

Normal pentru fiecare tip de vopsea este specificata durata pe cutie, dar in general cam 40 de minute, 1 ora.si da cu cat lasi mai putin cu atat iti va iesi mai deschis, si cu cat lasi mai mult.se va inchide.adica se aproprie mult de culoarea aleasa :-), iti dau acest sfat pentru ca am studii in domeniu, sper ca te-am ajutat

| TutiGMati a răspuns:

Da e adevarat cu cat lasi mai putin cu atat e mai deschis cu cat lasi mai mult cu atat e mai deschis! FUNDA!

| Alexuca2002 a răspuns:

Da iti iese mai deschis daca lasi mai putin de 30.Si da cu cat tii mai mult culoarea in par cu atat ti se face mai incisa.

| Alexuca2002 a răspuns:

Da, cu cat il lasi mai mult vopseaua in par cu atat ti se inchide culoare.Eu stiu de la mama. happy