| StellarMary a întrebat:

Salut TPU.
Seara trecuta m-am vopsit pentru prima dată, dar nu imi place nuanța care a iesit, la radacini se vede cat de cat ca sunt vopsita insa pe varfuri de abia se vede, zici ca am parul de culoare mea naturala (șaten închis).
Se vede putin culoarea la lumina insa la umbra cum am zis, se vede de parca am culoarea mea naturala. Am facut ce scria pe instructiuni, am lasat parul 30 de minute cu vopseaua, iar apoi am dat cu oxidantul, dar nimic. Ce aș putea sa accentuez culoarea, caci chiar nu imi place rezultatul?
(Tin sa precizez ca culoarea parului vopsit trebuie sa fie roșu ca vinul)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, asa se intampla intotdeauna cand nu te duci la coafor, mai ales cand nu te-ai vopsit in viata ta si nu ai idee ce anume trebuie sa faci si de ce reguli sa tii cont.

Acum, nu ai incotro si trebuie sa mergi la o coafeza profesionista ca sa te revopseasca, de data asta uniform.

| Florian80 a răspuns:

Recomand cu tarie pe viitor sa te vopseti NUMAI la coafor.Nu fa singura acasa ca iti iese prost si doar faci experiente oribile.cu parul tau. Dupa ce vii de la coafor vopsita profesional, parul tau iti va multumi.Crede ma!