| Uza a întrebat:

E buna pudra pentru fata? Exista vreun efect secundar daca o folosesc zilnic? Pudra lasa porii sa respire? As vrea sa stiu si eu ce efecte secundare are pudra de fata! Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreea_4538 a răspuns:

Pudra nu face altceva decat sa ofere pielii un aspect catifelat. Dar deoarece unor persoane li se usuca fata dupa ce o folosesc, te poti da inainte de a aplica pudra cu o baza de machiaj sau o crema hidratanta, pe care o lasi sa intre in piele. In cazul in care ai cosulete poti folosi un fond de ten, iar abia apoi sa aplici pudra. Va arata mult mai bine. In orice caz, sa nu uiti niciodata sa te demachezi seara. In caz contrar, se blocheaza porii si ti pot aparea cosuri sau pete. Bafta! happy

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Da si nu. Daca nu alegi o pudra de calitate sau potrivita tipului tau de ten si varstei tale vei avea un aspect al pielii mai imbatranit,riduri,etc.
Dar,in acelasi timp,atunci cand iesim afara pudra este ca o pelicula care protejeaza fata de praful, bacteriile din jur si este ok sa o folosim zilnic, atat timp cat(REPET)este pudra potrivita!
Iti sugerez o pudra minerala de la L`Oreal Paris.

| ChocolateAddict a răspuns:

Atata timp cat pudra e de calitate, nu te dai cu tone si te demachezi in fiecare seara e ok.Iti recomand totusi pudra minerala pentru ca nu dauneaza cu nimic, ba chiar face bine tenului.

| contpublic a răspuns:

Sa sti ca e ca sa te dai in fiecare zi dar trebuie in fiecare seara sa te demachezi pentru ca nu lasa porii sa respire dar daca te demachezi seara e ca!winking

| Arsenic a răspuns:

Nu e buna pudra pentru fata oricum, nici fondul de ten lichid, persoanele ce folosesc acest fel de produse nu le folosesc neaparat ca vor, ci pentru ca au niste defecte de ascuns. Nu lasa porii sa respire. Iar efectele secundare sunt cosurile pentru inceput, iar daca continui sa o folosesti... pentru un timp mai indelungat ( nu ma refer la o zi, doua ci la saptamani ) se formeaza coji pe fata de care scapi mai greu, dupa ce cad cojile iti raman mici gropite pe fata.