| DouaPuncteIcs a întrebat:

E mai bine sa folosesc pudra sau fond de ten?
[am 13 ani] am auzit ca fondul de ten nu lasa pielea sa respire...

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Da, si eu am auzit la fel! Dar si pudra asta e cu doua taisuri! daca o folosesti prea mult iesi mai rau decat daca ai fi folosit fond de ten asa ca ai grija draga mea! :*
Bafta! :*

| DakotaRoyse a răspuns:

NU
Niciun produs de genul nu este recomandat pentru vârsta ta. Clar.
Particulele de pudră intră în pori şi o să ai coşuri sau puncte negre. Fondul de ten face aceeaşi chestie. Şi de ce mă rog ţi-ai strica tenul de la vârsta asta? Ca să pari mai cum? Fii naturală şi vei fi apreciată, nu te betona cu tot felul de creme, fonduri şi pudre.

| nirvanacartof a răspuns:

Buna!
Sa stii ca nu e adevarat.Eu te sfatuiesc sa te dai cu fond de ten. 80% dintre femei folosesc fond de ten.
O zi buna, Mia

| metehne a răspuns:

Buna!

Mi se pare ca e o varsta cam frageda sa incepi sa te dai cu fond de ten, pudra.

Sincera sa fiu eu la 16 ani ai mei nu m-am dat niciodata cu fond de ten pentru ca nu-i vad rostul!
Incearca sa fii cat mai naturala! naturaletea este mult mai apreciata de catre baieti si nu numai.

Numai bine!

| L7L a răspuns:

Da la ceai nevoie?laughing

| babydolldeea a răspuns:

Eu folosesc fond de ten dar este adevarat chiar nu lasa pielea sa respire mereu trebuia sa il folosesc ma spalam dimineata pe fata si imi apareau inroseli dar intr-o zi m-am hotarat sa nu mai folosesc si nu au mai aparut si daca ai 13 ani chiar nu iti recomand fondul de ten eu abia la 17 m-am dat cu fond de ten laughing

| Simiiiiii a răspuns:

Si eu am 13 ani.Si in locul tau nu as folosi niciuna dintre cele de mai sus.Fi naturala si poate vei si mult mai apreciata am auzit baieti carora le place cand fetele sunt nemachiate:*

| oana23_9083 a răspuns:

Buna. Da sunt de acord cu L.