| anonim_4396 a întrebat:

Poti oare sa iubesti si sa urasti un om in acelasi timp? Ati patit vreodata asa ceva?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Cand iubesti cu adevarat, iubesti totul la aceea persoana, nefiind capabil sa o urasti.

| SilentRain a răspuns:

N-am pățiți niciodată, nu cred că poți ură și iubi in același timp, eu cred că e imposibil asta

| Plato a răspuns:

Poti sa bati si sa consolezi pe cineva in acelasi timp?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Atunci de ce un om continua sa te jigneasca, sa te faca in toate felurile dar tot inca o mai vrea, putem vorbi de atatea cazuri man

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Aia nu e iubire. E orice altceva.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ce anume?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Depinde de caz, poate fi frica, obisnuinta, demență etc.

| Emma30555 a răspuns:

Se poate întâmpla doar ca nu e ura adevărată, și cred ca nici iubire adevărată. E dragoste cu năbădăi. Sunt cupluri care se iubesc, apoi au certuri foarte urate și tot asa. Sunt oameni impulsivi, atunci când te raneste persoana iubita (nu ma refer fizic) simți pe moment ura după care îți trece dar nu e ura adevărată. Relațiile de genul asta sunt intense dar nu durează în timp

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Mai esti on?

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Da

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu pot sa răspund la mesaje nu știu de ce. Vroiai sa ma întrebi ceva? Aici le vad

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Vreau sa vb ceva important, intra aici daca nu iti merg mesajele https://jumpin.chat/tpu

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu am patit, nu cred ca exista.

| stranger02 a răspuns:

Depinde