| Iulia8659 a întrebat:

e vorba de parul meu. Eu ma vopsesc de cateva luni la un salon foarte bun din orasul meu, dar observ ca nu tine culoarea. Ma fac un blonda, dar dupa cateva spalari deja incepe sa se inchida culoarea la par, mai ales in partea de jos a parului. Oare folosesc ei vopsele care nu sunt de calitate sau care ar fi problema? M-am gandit ca ar fi bine sa ma decolorez, pentru ca asa asofi sigura ca nu mi se mai duce blondul. Tin sa mentionez ca culoarea mea naturala este un saten.

2 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Mai bine sa nu mai folosesti vopsea de la ei! cumpara tu vopsea si cu acea vopsea sa te vopseasca ei. Daca nu, fa un blond inchis, si dupa cateva spalari sj va face deschis, daca spui ca asa iti e problema cu parul happy

| Radu_Madalina_1999 a răspuns:

Depinde si de cat de des te speli, dar in principiu blondul se ia foarte repede si e o culoare pretentioasa(cresc rapid radacinile, arde, etc)-avand in vedere ca ai parul saten ti-as recomanda doar sa il deschizi cu apa oxigenata si apoi sa il hidratezi bine.In caz ca vrei un blond platinat perfect nu vei face fata doar cu vopsea, trebuie decolorat total si apoi vopsit. Sper ca ti-am fost de folos :*