| georgyana1 a întrebat:

este adevarat ca plac de indreptat parul afecteaza cresterea parului? folosesc un ulei d l avon si un spray care il dau inainte de a ma indrepta...la cat timp ar trebui sa folosesc plac? ast rasp...:*

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

rolling eyes bai deci placa neexcesiva adica de 2-3 ori pe saptamana afecteaza doar varfurile care oricum mergand pe strada la 30 de grade tii le afecteaza soareleestraight face nu e o crima sa iti faci parul cu placa, mii se pare ok sa o folosesti de 2-3 ori pe saptamana tu, daca folosesti si produse de protectie banuiesc ca poti sa o folosesti thinking placa afecteaza varfurile, nu afecteaza radacina stuff ca intr-adevar sa afecteze cresterea parului, daca iti tai varfurile odata la luna si folosesti ceva de protectie, te poti face si zilnic nu cred ca e o problema, cel putin dupa mine nu e

11 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Da, placa de indreptat afecteaza cresterea parului. Odata ce o folosesti, iti arzi parul, varfurile se despica iar asta impiedica parul sa mai creasca + ca ti se usuca foarte tare, isi pierde din luciu si e greu de aranjat.
Placa ar trebui folosita cat mai rar posibil. La ocazii asa, intalniri, petreceri, etc.

| madalinutza a răspuns:

Daca ti-l faci des cu placa normal ca afecteaza cresterea parului.happy
Foloseste placa o data la una sau doua saptamanihappy si sa te dai si cu spray.
sper ca te-am ajutathappy

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanst a răspuns:

Buna, cel mai indicat este sa nu folosesti placa, pentru ca iti arde parul, lasa-l natural sau daca nu un spray fixativ big grin
Fixativ de la Garnier, Taft, Avon...etc,ceva de firma
big grin

| popandreea a răspuns:

Prin ardere parul are de suferit. Cel mai indicat este sa incerci sa eviti a-l indrepta fara motiv. Spre exemplu eu il indrept doar cand am evenimente mai speciale: nunti, botezuri sau diferite alte chefuri.

| hana a răspuns:

Depinde de produsul pe care il folosesti, eu am de la selective pentru protectie termica si e super, imi protejeaza firul de par chiar daca folosesc placa destul de des(la 2, 3 zile)

| deNisu a răspuns:

Saluthappy Si eu am aceeasi problema ca tine. imi fac parul foarte des cu placa in schimb o data la 2 -3 saptamani mi`l dau cu ulei de masline. este foarte bun iti face parul mai stralucitor si mai fin. insa cea mai buna varianta este sa te tunzi regulat macar o data pe luna sau la 2 luni! altfel o sa il faci praf! Bafta! :*

| BingBang :D a răspuns:

Eu de exemplu o data la 2 saptamani mi-l fac, in rest mi-l fac cu pheonul. Ma spal de 2 ori pe saptamana si, de 2 ori cu sampon apoi cu balsam,... cat despre crestere, nu cred ca afecteaza. Parul creste in medie 1 cm pe luna, si nu ar strica 1 data la 2 luni sa-l mai tunzi pentru a indeparta firele despicate...
sper ca ti-am fost de ajutor,
funda?

| Lollypop a răspuns:

Stiu ca daca o folosesti prea des e in stare sa arda parul.Eu zic ca e ok sa o folosesti o data pe saptamana pentru sanatatea parului tauhappy.

| deeaaaa a răspuns:

Placa nu afecteaza cresterea parului.in schimb afecteze firul de par...il usuca...si il degradeaza.chiar daca folosesti produse speciale e indicat sa folosesti placa cat mai rar posibil.

| lawblondy a răspuns:

Si eu folosesc acel ulei. e chiar bunhappy si e doar un pic in sticlutalaughing)dar... dupa ce se termina si nu foloesc imi arata oribil parul.