| Dinca_Iulica_2001 a întrebat:

Eu am 13 ani si mi-au aparut niste cosuri si sa stiti ca nu am nici o boala. As vrea sa scap de ele. Dar nu stiu cum. Daca stiti ajutati-ma remedi naturale. Va rog. Mersi.

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

E normal ca la 13 ani sa-ti apara cosuri, intrii la pubertate. Ca sa scapi de ele poti incerca baia de aburi, e foarte eficienta nu numai pentru cosuri ci si pentru ten. Fa intr-o oala ceai de musetel si cand e gata prinde-ti parul si pune-ti in prosop pe cap si stai deasupra aburilor 10-15 minute dupa care tamponeaza tenul cu un prosop. Efectele nu sunt imediate dar la 2-3 bai de genul deja incep sa se vada rezultatele.

| TheKataGirl a răspuns:

Ai 13 ani. Nu scapi de cosuri, crede-ma. Poti doar sa incerci sa te speli pe fata cu un sapun special de la famacie, dar asta nu inseamna ca o sa ai o piele de bebelusi, ci doar ca o sa atenueze putin problema.