| Erika120192 a întrebat:

:)
Eu am părul șaten deschis iar pe vărfuri e puțin blond.Aș vrea să îmi fac șuvițe blonde mai deschise ceva de genu cum are Antonia în poza asta : http://www.bihon.ro/2012/08/antonia-186x186.jpg. Peste aceste șuvițe blonde aș vrea să mă dau cu Violet de gențiană pentru a-mi face suvițele mov. Întrebarea mea este : La această nuanță de blond deschis ar ieși șuvițele move frumoase? Adică o să iasă suvițele frumoase, o să se cunoască?
Mulțumesc! :-*

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Nu pot vedea poza dar pe parul blond ar iesi. Mai degraba incerci cu un nuantator pentru ca violetul ala de gentiana ca si albastrul de metil pateaza foarte usor. Ai sa ai fata mov, mainile mov, perna mov...

| Kasia a răspuns:

Violetul acela prinde pe parul blond.o sa se vada chiar foarte bine

| Camelisa a răspuns:

Chiar daca nu e indicat parul vopsit "necesita" o decolorare ca sa prinda calumea culoarea, tu ai putea sa incerci sa aplici mov peste acel blond dar nimeni nu cred ca ar putea sa iti spuna cum ar iesi.
Numai bine

| catelusdragalasmicut a răspuns:

Pai uneori depinde si de culoare, si de nuanta violetului. Dar intreaba pe cineva de la coafor, sau cu experienta pentru vopsea buna.