| Loredana123 a întrebat:

Eu am parul ondulat dar nu se aseaza normal cum ar trebui bucle este mai degraba rebel si aspru si nu se aseaza deloc ...plus ca este tocat si ars de la placa ..Credeti ca asta este problema? Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| mihaela31 a răspuns:

1.Sa nu mai folosesti placa de par,iti arde parul garantat, ce n-as da sa am si eu parul ondulat, eu bag bani in creme cu care ma chinui sa mi-l ondulez, modelez cumva si tu il ai asa de la natura, 2-foloseste ulei de argan pentru repararea varfurilor, 3. -ia-ti o crema de par, eventual leave-in(fara clatire)care sa iti repare parul si sa ti-l si poti aseza.

| lumy4u a răspuns:

Tunde-ti varfurile in primul rand, este foarte important, si foloseste gama l'oreal total repair.sampon si masca la fiecare spalare in loc de balsam! o sa vezi rezultate

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite cateva sfaturi simple pentru a avea un par frumos -> http://www.fetelestiu.ro/......ri-simple/

| gabyella a răspuns:

Draga mea ce atatia bani pe produse de care te rogi sa isi faca efectul? Internetul este plin de masti naturale! Uleiul de masline incazit putin aplicat odata-de doua ori pe saptamana,apoi pui un prosop si stai o, ora, doua, trei, sau chiar o noapte face minuni! Si asta din propia mea expierienta.Doar grija mare sa nu aplici la radacini ca sa nu se ingrase prea repede..Clatesti bine bine, samponezi de cateva ori! Sau masca din ulei de ricin si galbenus de ou..Regenereaza parul, creste mai repede! Si de ce atata placa cand peste tot gasesti tutoriale cu niste idei de coafuri simple si rapide! in plus eu as da orice sa am parul ondulat! Succes!