| bya06 a întrebat:

Hei! am si eu o problema... spuneti-mi si mie, cum sa imi indrept parul, dar fara placa. am parul ondulat ( bucle mari) si nu imi sta deloc bine. cum sa fac? puppy dog eyes help

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei o perie și un uscător.
Pui uscătorul pe șuviță și peria, astfel încât ca șuvița să fie între uscător și perie.
Mergi cu ele ca și când ți l-ai face cu placa, doar că „brațele plăcii" sunt peria și uscătorul.
Ai grijă cum faci, uscătorul să nu fie dat la cea mai mare putere. Nu de alta, dar ți-l arzi sau o să zboare peste tot big grin.

3 răspunsuri:
| AAlinaaa a răspuns:

Dupa ce faci baie, il lasi putin in prosop vreo 10-15 minute, apoi bagi fionul(sau feonul nu stiu exact cum e corect) in priza si il usuci cu el si cu un pieptane big grin

| baddgirl a răspuns:

Hey
E buna si varianta cu feonul si peria, dar are cam acelasi efect ca placa asupra parului pentru ca feonul are aerul ala calt si folosindu-l in exces, arde firul de par.Incearca sa vorbesti cu cu un hair-stylist, el mai mult ca sigur stie si alte secrete happy

| IoAlexandra a răspuns:

Cand e ud in piepteni si apoi il usuci cu peria.