| Mirkutza99 a întrebat:

Eu am tenul mixt, el fiind gras in special in zona fruntii si a nasului. Vreau sa îmi achizitionez o crema matifianta sau una seboreglatoare care sa mă ajute cu aceasta problema. Ce părere aveti de crema sebo-reglatoare de la gerovital din gama stop acnee apăruta in acest an? Ce alte creme mi ati recomanda, care sa fie si baze bune de machiaj?

6 răspunsuri:
| LoryC a răspuns:

Eu folosesc crema de la bioderma pentru tenul mixt si gras (mi-a recomandat-o un dermatolog din Iasi).

| Mirkutza99 explică (pentru LoryC):

Si aceasta crema matifiaza?

| LoryC a răspuns (pentru Mirkutza99):

Da. Pe mine ma ajuta foarte mult. Nu este foarte scumpa, o gasesti in farmacie, in jur de 35 lei.

| BiancaT17 a răspuns:

Eu ca baza de machiaj si ca lotiune matifianta folosesc o crema de la oriflame. Este aceasta: https://ro.oriflame.com/products/product?code=32649
Isi face treaba ok pentru pretul pe care il are. Daca vrei ceva din farmacie, iti recomand Bioderma sau o baza de machiaj mai scumpa POREfessional de la Benefit.

| iliuandreii47 a răspuns:

Eu iti zic sa cumperi : ulei de cocos