| L0ve a întrebat:

eu cand merg la plaja nu ma bronzez..ci mi se face pielea rosie...cum fac sa fiu neagra?big grin
folosesc crema de soare!
melsi puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Trebuie sa mergi regulat cateva zile si o sa se face o culoare mai inchisa. si sa mergi de la 7-8 pana la 11-12 si de la 5-6 pana seara sa eviti razele ultra violete si cancerul de piele big grin

| leeya a răspuns:

Prima data se face rosie si dupa aceea se face neagra

| Sergiu95 a răspuns:

La oricine i se face pielea rosie la inceput, dar pana la urma se va face mai neagra!

| ELY098723456778990 a răspuns:

Pai daca nu merge cu crema atunci incearca cu autobronzant si asteapta cateva zile dupa ce ai venit de la plaja si daca nu e face pielea neagra atunci incearca autobronzantul

| iulia91 a răspuns:

Din pacate pigmentul nu iti permite sa te innegresti din prima. Foloseste in continuare creme pentru protectie solara (ca sa nu te arzi si sa ti se duca pielea) si dupa cateva zile vei incepe sa te innegresti big grin

| pisicaalbaFulgutasiBogdan a răspuns:

Foloseste autobronzant si nu mai merge la plaja

| lumis a răspuns:

De acord cu toate raspunsurile, doar ca... daca nu poti sa ajungi la faza de colorare a pielii din cauza ca roseala devine o adevarata arsura, ar fi cazul sa te opresti din experimente.
Atentie, pentru toti, fotosensibilitatea este un semn al unei boli autoimune. Nu cred ca este vorba despre asa ceva, am spus-o doar ca informatie utila.