| Nicol879 a întrebat:

Buna! Eu mi-am facut unghiile la salon de vreun an, dar recent m-am decis sa le fac singura acasa cu lampa, gel, rubber base, etc. De prima data cum le-am facut acasa am facut alergie. Mi s-au facut besici mici, mancarime, dar la salon nu patisem asa ceva
Ar fi indicat sa le fac din nou la salon?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi indicat sa iei o pauza de la astfel de proceduri si eventual sa schimbi produsele. Daca situatia financiara iti permite, atunci da, e ok si sa revii la salon cand simti nevoia de un rasfat.Ai mare grija, exista pe piata o groaza de chinezarii care iti fac rau prin ingredientele din compozitie, nu tot ce inseamna diy e bun, chiar daca iesi mai ieftin astfel.

| Nicol879 explică (pentru dullcat):

Multumesc! Am sa incerc sa revin la manichiura de salon

| dullcat a răspuns (pentru Nicol879):

Bine atunci.Cu placere.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu trebuie sa le mai faci deloc cu gel, fiindca ai deja dovada ca esti alergica, odata ce s-a declansat alergia.

| Nicol879 explică (pentru Violleta2022):

Le faceam cu gel si la salon timp de ani de zile si nu am facut nicio alergie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nicol879):

Spui ca le-ai facut acasa si ai facuta alergie, asdar acum ai declansat o alergie, deci nu le mai poti face cu gel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, incearca de mai multe ori.

| ioana748 a răspuns:

Poti lua de la farmacie un unguent antihistaminic in prima faza.
Si sa afli ce folosesc cei de la salon ca sa folosesti si tu.
Toate cele bune,

| Nicol879 explică (pentru ioana748):

Alergia mi-a trecut de la sine.Am sa revin la manichiura de salon. Mulțumesc

| ioana748 a răspuns (pentru Nicol879):

Da,poate mai bine asa.
Si meriti si tu un alint.❤️