| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Buna! Eu pana acum ma imbracam destul ne naspa.Toate colegele mele si prietenele mele se imbraca cu topuri, blugi si altele si chiar imi place.Saptamana trecuta sau acum doua saptamani am fost la mall si am probat ceva hainute.Mi-a placut cum imi statea.Maine sau Duminica daca pot ma duc sa-mi iau ceva haine.Precizez ca sunt din Bacau. Fetele de aici, ma puteti ajuta?
Cam ce mi-as putea lua? As vrea ceva mai multe haine din 100 de lei.Ma duc pe la H&M,Sinsay si pe unde mai au preturi mai reduse sau macar reduceri? La berska costa destul de mult, la Stradivarius nu au cine stie ce, la Zara nu prea stiu ce sa zic.
Ceva recomandari?
Multumesc!

9 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cu 100 lei mergi la Second!

| nuspuncinesunt2 explică (pentru gabicoo):

Sincer nu am cerut sa fiu luata in ras dar multumesc frumos! Ma bucur ca sunt obisnuita.

| Monst a răspuns:

Cu 100 de lei de-abia îți cumperi o pereche de blugi din Hm și câteva tricouri din Sinsay.Mai bine te duci fără rusine și îți cumperi de la SH găsești acolo lucruri faine și unele pot fi de firma.

| Miuletz a răspuns:

Decat sa iti iei 2 bluze din mall mai bine te duci intr-un second hand sau in piata. Nu conteaza firma, si sincer doar saracii se uita dupa logo-uri si firma. Conteaza sa fie materialul de calitate si sa arate bine. Eu zic sa-ti cauti o pereche de blugi/pantaloni scurti din blugi care sa-ti vina bine si 2-3 tricouri mai dragute.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Miuletz):

Multumesc! Dar nu ca nu as vrea sa imi iau ceva de altundeva, dar pe altundeva nu am gasit mai nimic care sa imi placa, pe cand la mall am gasit ceva lucruri destul de interesante...Si nici nu costau mult.

| Design2021 a răspuns:

Conteaza foarte mult si atitudinea cu care le porti, daca porti niste haine la moda si te simti stanjenit si nu esti in largul tau, nu este ok.

Conteza foarte mult si cum te ingrijesti la par.

Conteaza cum combini si hainele. Poti alege niste poze cu pesoane care au fizionomia ca a ta si incerci sa copiezi stilul vestimentar.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Design2021):

Nu ma simt stanjenita.Am fata putin uratica.
Dar nu ma machiez.Sunt cat mai naturala.Si uneori chiar ma vad frumusica asa.Singurul lucru frumos si special la fata mea sunt pistruii, la care nu as renunta.Bine,pate si ochii care trag din caprui deschis spre verde, spre culoarea alunelor verzui, sunt niste culori destul de interesante.In schimb sunt destul de uratica.Si uneori nu imi pasa de ce cred persoanele.Dar, ca sa stii eu ador hainele largi.In general bluzele, hanoracele, tricourile, maieurile sa fie largi.In schimb blugii imi plac putin mai stransi dar nici prea tare si cam atat...Multumesc de raspuns!

| FailL a răspuns:

Clar Sinsay, au cele mai dragute lucruri (pisici, ponei) si mereu sunt la reduceri. Tricourile sunt de la 9 lei, rochitele de vara sunt acum vreo 60 lei.

Eu iti recomand sa incerci un stil feminin, rochite, sandale, nu blugi rupti si crop-topuri. Evident tu alegi...

| nuspuncinesunt2 explică (pentru FailL):

Buna! Chiar sambata am fost la Mall.Ca prin minune, doar la Sinsay am gasit lucruri frumoase.Mi-am luat cateva hainute.Stii, eu sunt genul de persoana caree nu e aleasa.Am zile si zile. Uneori ma imbrac si cu blugi si topuri, alte dati imi iau haine super largi, uneori ma imbrac de parca sunt emo, alteori ma imbrac in rochite, fustite si de astea.Deci cateodata cred ca imbracamintea mea tine de stare.In fiecare zi sunt alta persoana.
Oricum, multumesc mult de sfaturi!