| mispis a întrebat:

Daca vreau sa-mi fac suvite blonde, sa folosesc pudra decoloranta sau vopsea fara amoniac? De ce?

5 răspunsuri:
| mnia a răspuns:

Daca folosesti vopsea, indiferent ce vopsea, ca-i fara amoniac, ca-i cu, tot nu o sa obtii acel blond fara sa iti decolorezi parul. Daca ai o culoare inchisa la par, trebuie decolorat ca sa iti iasa blond, orice nuanta de blond. Daca ai parul mai deschis, tot o sa ai nevoie de decolorare daca vrei un blond din acela...sa-i zicem 'autentic'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti fa suvite blonde, o sa arati ca o panarama, fii tu insuti.educate singura nu fi proasta ca cei din jurul tau.mult noroc in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca este mai bine sa ti-l decolorezi pentru. ca iti raman mai mult si o sa obtii culoarea dorita P. S. si eu am suvite decolorate

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorare incearca COLOR OFF este un produs rusesc ce nu arde parul, https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il poti comanda la nr 0754921669

| daniel_9020 a răspuns:

Eu consider ca pudra decoloranta e mai buna. daca parul este vopsit, suvitele nu vor iesi f blonde, ci mai inchise. daca nu este vopsit, este perfect.