| Anitzuk a întrebat:

Buna!

Exista posibilitatea sa imi creasca sanii.

Sunt singura din clasa care nu are sanii si ma simt putinn mai multt rusinata.

Am 14 ani si sunt in clasa a 8-a, si nu am sanii deloc dezvoltatii.
Nu vreau sfaturi de genul : Ai rabdare sa mai cresti sau ca nu esti singura din lume.

Pot spune ca nu ma simt bine in pielea mea.Sunt foarte trista.

Vreau sa stiu ce sporturi, exercitii sa fac ca sa-mi creasca macar putin.

Mentionez ca sunt forate scund si slabutaa, si nu mananc mai deloc.
Vreauu sfaturii utilee, ramann datoaree pe viataa daca ma ajutatii.

Ofer fundita si vot drept rasplata.

Multumesc Anticipat.

14 răspunsuri:
| TaylorSwift a răspuns:

Am gasit un site unde ti se dau toate solutiile posibile: http://www.sexpert.ro/......nilor.html

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Anitzuklove struck! Pai incearca sa te duci la o sala cu sporturi usuoare (alergatul pe banda, flotari, bicicleta medicinala, genoflexiuni) si sa mananci mai mult si mai sanatos.Nu o sa-ti creasca peste noapte dar in cateva luni iti vor mai ceste.Multa Bafta^^

| SVD a răspuns:

Am auzit ca mararul si patrunjelul ajuta la marirea sanilor. Apropo, ti-a venit menstruatia? Nu te speria, sanii cresc pe masura ce inaintezi in varsta.Probabil ca organele tale sexuale nu secreta hormoni indeajuns, si de aceea ai sanii mai mici. Oricum, fetele cu sanii mici mi se par mai rafinate si mai finute decat cele cu ditamai baloanele. Daca tii neaparat sa ai sanii putin mai mari, poarta o bustiera cu bureti, care sa creeze o iluzie. Sper ca sfatul meu te-a ajutat! Te pup.

| Anxx a răspuns:

Http://www.marirea-sanilor.com/, chiar functioneaza:D

| BuBuMtti a răspuns:

Pai mananca si tu mancare mai multa si urmeaza ca de examplu cursuri de tennis de camp...eu am facut din ianuarie 2010 pana in septembrie 2010 deci cam vreo noua luni...si am 13 ani dar sunt foarte dezvoltata din punct de vedre al sanilor port 47-75

| AWonderfulDay a răspuns:

Deci sportul nu te ajuta cu siguranta :-J asa ca am doua solutiii pentru tinebig grin
1.mananci mai mult si mai sanatos (yoh mananc fff mult si nu ma ingras laughing dar totusi nu-s nici slaba si sunt mai mica ca tine sunt a 7 a)
si ceaiuri de plante ...chesti din asteabig grin sau daca vrei neaparat sport atunci faci o tura de dimineata in fiecare zi big grin te va mentine informawinking
sau
2. te duci impreuna cu mama ta la farmacie si cereti Vitamine (dar nu vitamine din astea de raceala ci din astea de imunitate) ca Baraka este foarte bun pe langa ca te ajuta sa te dezvolti normal, nu te lasa s racesti big grin

Sper ca te-am ajutat :*

| AbbyMity a răspuns:

Daca te duci la un doctor iti va spune de ce nu iti cresc sanii.Eu am 11 ani si am sanii cam prea dezvoltati pentru varsta mea, iar sora mea de 13 este la fel ca tine.Nu sunt specialista in asa ceva dar una din cauze ar putea fi faptul ca esti slaba si sunt destul de sigura de asta. Stiu asta pentru ca si sora mea este foarte slaba si e nedezvoltata. Nu i-au crescut sanii chiar deloc. Daca ce ti-am scris acum te ajuta cu ceva sunt bucuroasa.Bafta la ingrasat! P. S.tonguelz fundita si vot!

| Zuza_6379 a răspuns:

Poi pentru ca nu tzia venit menstruatia nu tziau crescut. mie incepand cu clasa a 5-a a inceputh sa'mi creasca.sh in clasa a 7a mi-a venitthinking dci incearca sa iti pastrezi rabdarea.sh mai bine te-ai duce la doctorwinking

| Anitzuk explică:

Nu, nu mi-a venit menstruatia.

| Anitzuk explică:

Nu vreau sa merg la doctorr, si nici sali ceva usor care poate fi practicat acasa.

| KurttttttCobain a răspuns:

O sa fiu sincera cu tine...Singura metoda vizibila este operatia la sani, sti tu ma refer la silicoane.Nu stiu multe despre astea asa ca nu dau detalii.Bine inteles ca sunt mii de metode pe net si vreau sa spun ca majoritatea nu functioneaza sau probabil functioneaza dar doar la unele persoane.Masajele si toate alimentele bogate in hormoni ma refer la estrogeni, toat exercitiile de cele mai multe ori sunt in zadar. Poate s-ar vedea rezultatele intr-un an sau mai mult.dar asta cu multa munca.Corpul tau este in dezvoltare tot ce trebuie tu sa faci e sa ajuti corpul sa se dezvolte bine, asta insemnand sa renunti la toate mancarurile nesanatoase...iti recomand salate. legume fructe si mult sport. Daca te dezvolti sanatos..asta inseamna ca si hormonii o sa se regleze.Crede-ma cam totul depinde doar de ei. daca reusesti sa ii stumulezi intr-un mod anume iti vor creste si sanii.Si eu am aceeasi problema deci iti povestesc din experienta proprie.Si am citit ca inca nu ti-a venit menstruatia dupa vine.o sa iti mai creasca in timp.Si o sa vezi cum in fiecare luna de ciclu adica inainte sa iti vina, sanii se umfla foarte mult. dupa ce trece ciclu, se dezumfla din pacate.Asta e farmecul.Bun, ideea e ca nu trebuie sa iti pierzi speranta asta pentru ca ai numa 14..sanii cresc pana la 20.30 de ani deci stai calma. ceva ce o sa te ajute e sutienul cu burete..si trucurile de pe you tube.cum sa faci sa para mai mari.

| KurttttttCobain a răspuns (pentru KurttttttCobain):

Am uitat sa mentionez, dar oricum cred ca sti ca aceea operatie ''minune'' costa in jur 800 milioane de lei, asta cea mai ieftina probabil. Cele facute in strainatate costa dublu probabil deci nu cred ca vrei sa o iei pe drumul asta.Ar insemna sa astepi si pana la 18 ani..deci Forget it.Nu uita..ca sa iti creasca sanii..trebuie sa iti stumulezi hormonii.Si sa te ingrasi.O parte foarte mare a sanului este formata din grasime, poate ai remarcat ca femeile mai grase au si sani pe masura. Nu uita sa cauti pe google despre ''Estrogen''Acesta este hormonul feminin care intervine foarte mult cand e vorba de dezvoltarea organelor sexuale..Maririea bazinul si bineinteles a sanilor.Eu m-am gandit sa merg la farmacie naturista sa iau ceva ce m-ar ajuta.ma indoiesc ca o sa se intample dar merita sa incerc si apropo de estrogen cauta alimente care sa contina acest hormon..am auzit ca usturoil ..lactate ..soia .prune..si renunta la dulciuri.ciocolata si restul. Sper ca te-am ajutat intr-un fel.

| lucaandreeagabriela a răspuns:

Trebuie sa mananci oarte mult ca si eu mananc mult si deja am sani si am decat 12 ani iti trebuie numai vitamine ca eu in fiecare dimineata dupa ce mancam lu-am o pastila de calciu siuna de magneziu si mi-au crescut
sa ai succes te pup!