| gffgyhghfuhfhvkdsbjhcgvfdhbjhf a întrebat:

Am o urgenta mare, am 13 ani sunt in clasa 6, am 36-37 de kg si am 1 metru 50. Problema mea e ca nu am sani deloc, am pe marginea sfarcurilor ceva ca un mov asa, si sunt ca niste corcoduse sfarcurile, mami are sanii mari, chiar mari, dar mi-a zis ca ei i-au inceput sa-i cresca in clas a 8-a. Nu stiu, chiar nu vreau sa imi creasca asa de tarziu, toate fetele de la mine din clasa au sanii mari, dar eu sunt singura care nu are, ma simt prost, ele vorbesc despre sani, deja isi pun sutien si mie nici macar nu mi se observa. Toti din scoala se uita la mine cand trec intr-un tricou, parca as fi un extraterestru, unei colege de-a mea i-au crescut din clas 4 -a. Nu stiu ce sa fac, ma simt extrem de prost, intr-o zi am trecut pe langa cea mai buna prietena a mea (din cls de la mine ) si vorbea cu un baiat dintr-a 7-a despre mine, mi-am auzit numele ii zicea ca eu nu am sani deloc, si apoi a venit acel baiat la mine si m-a intrebat daca am sani. Era o intrebare ciudata, nu puteam sa-i raspund asa ca am fugit in clasa, acum nu stiu ce o sa fac cand o sa vina caldura, nu o sa mai ies din clasa deloc! Dupa ce m-a intrebat acel baiat daca am sani mi-a venit sa plang de rusine, dupa ce am ajuns acasa am izbucnit in plans, nu mai sport problema asta! Eu seman mai mult cu tati, bunica din partea tatalui nu are cam deloc, la fel si sora lui tati si nici fata lui sora lui tati, adica varamea. Ce sa fac sa-mi creasca, sa imi fac tratament cu marar, este sanatos? Sa nu-mi impiedice cu ceva cresterea. Sa ma duc la un doctor este normal sa nu-mi creasca la varsta asta? Vreau sa va zic ca nu mi-a venit PRIMA MENSTRUATIE deloc, si in fiecare zi gasesc ceva alb pe chiloti nu stiu ce este asta! Dar am de mult chestia aia alba, de vreun an, din clasa a 5-a si o am si acum in clasa 6.

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu ai motive sa te ingrijorezi, dupa ce mai cresti vor aparea si niste schimbari.

| darrio2007 a răspuns:

Ce ai vrea? La 13 ani sa fii femeie in toata regula? Nimeni nu seamana cu altcineva.Nici cu maica-ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si urgenta unde e?

| CristiCDX a răspuns:

Stai linistita fato, ai 13 ani (si clasa a 6-a) si pe tine te doare ca te-a intrebat unu daca ai sanii!?! Nu vrei sa faci si copii? Ca doar ai 13 ani, e normal... Tu stai acolo linistita si vedeti de viata ta pana ajungi pe la liceu, acolo trebuie sa iti pese daca ai sanii nu in scoala generala!