| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 a întrebat:

fetele care au folosit serurile de par de la avon cel cu ulei de argan, cel pentru varfuri despicate si masca de par cu ulei de argan sunt bune, isi fac efectul? (am putin de tot parul ars )

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciun ulei/ser nu reface părul despicat, ci foarfeca prin tăiere.
Pa, pa.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Am folosit serul Dry Ends de la Avon. Este pentru varfuri despicate. Ce-i drept, nu le''repara'', ci incetineste aparitia si le ''ascunde''. Este un ser foarte bun si miroase foarte fain.

Serurile ajuta cat de cat, dar foarfeca mereu va face minuni.

Pa, pa!

| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 explică (pentru DumiY):

Dupa cum am spus, de fapt sa iti spun sigur cand il spal prima si a doua zi il am parca este cel mai sanatos si rebel dar a treia si a patra zi imi sta foarte urat daca il prind imi iese acele firicele micute si ma enerveaza enorm il am si scurt, cred ca este putin de tot la varfuri atat tu ce mi-ai recomanda de la avon?

| DumiY a răspuns (pentru Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997):

Nu stiu ce produse sa-ti recomand dar incearca sa-ti schimbi samponul.
Eu folosesc Garnier de fructe si sunt foarte multumita, parul meu mai mereu e pufos, ce-i drept il am si des, putin ondulat iar firul e gros.
Poate asa e parul tau, daca esti in crestere e normal sa se ingrase mai repede. A venit si vara, caldura si transpiratia poate fi una din cauze.
Schimba-ti samponul, incearca sa-ti mai tunzi din varfuri odata la 3 luni si nu umbla cu mana prin el. Nu-l purta mereu desprins.

| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 explică (pentru DumiY):

Tocmai ca folosesc trei sampoane unul de la Garnier cu ulei de argan (ULTRA DOUX ), unul profesional, si unul de la Loreal. Mai folosesc si masca reparatoare total repair 5 Loreal Paris Elseve plus un tratament de la gliss pentru par deteriorat. nu stiu ce sa ma mai fac am parul la varfuri aspru

| dianainsta01 a răspuns:

Masca nu am incercat-o, dar am o colectie impresionanta de sticlute goale de ulei de par de la ei laughing sunt minunate.

| EllaC2710 a răspuns:

Eu am folosit serul pe varfuri despicate si este foarte bun, si miroase si fffff bine.

| EllaC2710 a răspuns:

Http://avon-roumania.shopmania.biz/ Alte produse avon, daca te intereseaza. Ultima zi de comanda 08.07. 2014 pentru preturile afisate.