| anonim2789 a întrebat:

Buna fetele, deci am o problema cu unghiile cu gel.Am fost la tot felul de manichiuriste,efectiv nici nu mai știu la câte diferite am fost,însă nicaieri nu ma țineau unghiile,fie ca erau construcție, tips sau poligel.Treceau câteva zile poc,imi cădea câte o unghie, si tot așa.Menționez faptul ca am prostul obicei de a mi roade unghiile naturale si pielițele.Credeți ca acesta ar fi motivul? Cum as putea remedia problema?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa mai astepti s amia treaca cativa ani, ca esti inca foarte micuta daca inca iti mai rozi unghiile si nu merita sa-ti mai pui unghii false, ca la tie nu vor tine niciodata.

| alina2k18 a răspuns:

Lol, adica tu umbli la unghii si te miri de ce nu tin?
Ce marime ai?
Ca daca ai pat unghial mic si ros si tu vrei unghii de >marimea 2 nu au cum sa tina in vecii vecilor amin.

| Miruna333 a răspuns:

N-am mai auzit problema asta, efectiv sa iti cada unghii. Nu le loveai sau ceva de genul? Daca iti rozi unghiile, posibil sa fie si asta una din cauze. Cumpara un lac impotriva roaderii unghiilor, cu ardei iute sau similar sa te ajute cu obiceiul prost