| KimmyK a întrebat:

Heii TPU :* Am nevoie de niste sfaturi de la voi in legatura cu unghiile din gel... Vreau sa-mi pun, dar unghiile mele sunt mici pentru ca mi le rod >:" laughing Stiu ca sunt doua modalitati: de a-mi pune tips pe unghie si peste tips gel sau sa-mi faca constructie din gel. Am auzit ca daca prinzi ceva cu unghiile sau se intampla ceva, o dai peste cap si ai constructie din gel, iti poate pusca si atunci mi se duce cu tot cu unghia mea si doare [ceea ce nu as vrea sa mi se intample si de aceea am o retinere], iar daca imi pun cu tips se rupe tipsul si atat. Doar ca, cu tips rezista mai putin. Care credeti ca ar fi mai eficient? Astept cat mai multe raspunsuri :* Funditaaa` :*

1 răspuns:
| Rocsule a răspuns:

Nu exista "cu tips rezista mai putin". Asta depinde de cat de grijulie esti tu cu unghiile, dupa ce ti le-ai pus. Dat fiind faptul ca ai unghiile foarte mici si roase, de obicei se recomanda sa iti pui tips pana iti creste unghia, relativ cat sa poata fi realizata mai apoi constructia din gel pe unghia ta naturala. Sau poti sa ramai in continuare pe tips-uri.