| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

Buna fetele ia ziceti sunteti multumite de cum aratati? aveti complexe eu una am o gramada as vrea sa le dau deoparte sa fiu mai optimista sa nu mai iau in calcul niciun defect mi-ar place sa fiu ca alte fete sa am ceva sanii sa am fata intacta fara pistrui ceva semne sa fiu inalta sa am un corp de invidiat ufff multe nu stiu cum sa scap de complezele astea daca vad ceva neinregula un defect numai cu ochii pe el stau poate mai mult rau imi fac
Voi cum depasiti problema aceastabig grin

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nimeni nu-i perfect.
Toate tinerele sunt frumoase deci si tu.
Lasa complexele intr-un sertat uitat, mergi pe strada cu fruntea sus, priveste in varful copacilor si spune-ti in gand sunt cea mai frumoasa, cea mai inalta, nimeni nu arata asa bine ca mine...nu sta prea mult in fata oglinzii sa vezi daca ti-a mai iesit un pistrui si sa faci tragedie din asta, bucura-te ca esti sanatoasa, nu ai nici un handicap, fii naturala, fii tu insati.

Shin
| Shin a răspuns:

Si eu am avut cateva complexe... Le-am luat unul cate unul si le-am rezolvatwinking (fa sport si vei avea acel corp de invidiat, chiar si fara sani f mariwinking )
Shin.

Shin
| Shin a răspuns:

@pisika, timpul nu este pierdut... poti sa te ingrasi si acumwinking
Shin

| JackieSue a răspuns:

Toate trecem printr-o perioada in care uram aspectul nostru fizic si suntem atente la detalii.Eu am trecut repede de asta si mi-am dat seama ca lumea ma va place si daca am un picior mai scurt si unu mai lung decat celalalt cu 16 cm(nu am, era doar exemplubig grin). Trebuie sa te accepti asa cum esti. Dupa ce vei fface copii vei vedea cum arati si o sa vrei sa slabesti etc. Dar crede-ma ca n-o sa mai fy asa multumita de cum arati dupa ce nasti. O sa regreti ca nu te-ai multumit cu ce aveai.

Treci peste complexe, sunt doar o faza trecatoare(acum).

Bye!

| JackieSue a răspuns:

Eu mi-as dori sa am pistrui...[love struck]... ii ador. Poti sa te dai cu fond- de-ten.Si sanii o sa creasca ...nu-ti bate capul cu d`astea...iti pui si tu acolo niste bureti si gata, sutien cu push-upwinking...ai timp sa te tot saturi de mici "smecherii".

| Andreea_7493 a răspuns:

Eu nu am complexelaughing sunt multumita de cum arat, de ce nu? Si tu cred ca ar trebui sa fi multumita si sa nu mai fi complexata cu absolut nimic! Ce ai cu pistruii? Mie mi se par foarte dragute persoanele cu pistruiblushing. Si daca vrei un corp de invidiat fa sport...tongue Inothee hee ajuta! >big grin

| pisika a răspuns:

Hmm.
intotdeauna mi-am dorit sa fiu mai inalta. am fost cea mai scunda din clasa. dupa 4 ani de zile, am crescut in inaltime si acum sunt mai inalta decat fetele pe care le invidiam. acum am numai 1, 67m dar nu mai sunt complexata de acest lucru. daca ma ingrasam un pic.phaa ce bine era...laughing

| Lumy a răspuns:

Yo am avut foarte multe complexe dar le-am rezolvat pe unele...totusi mi-as dori sa fiu mai inalta, am 1.55 si n-am mai crescut de 2 anisad

| lote00 a răspuns:

Atunci cand ai complexe, sa te gandesti la acele persoane care nu au avut norocul sa fie ca tine. Daca te nasteai fara o mana, fara un picior sau cu diferite malformatii era mai bine? Nu-ti dai seama ca esti o norocoasa?!

| liviumkl a răspuns:

Mai fetelor, perfectiunea vreti voi sa atingeti!? A fi perfect nu e omeneste! Si sor'mea avea probleme d-astea cand era mica...pana ce i-am aratat cateva poze gen astea: http://www.kissnews.ro/......nte.jpg... sau si mai si:
http://www.youtube.com/watch?v=NG1JPqC1VwI&NR=1... cautati pe youtube "celebrities without makeup"...priviti si va minunati