| ynna93 a întrebat:

Buna fetele. Vreau si eu o parere. Am o problema pe care eu o consider foarte grava. Imi cade parul, nu de foarte mult timp de vreo 2 saptamani sa zic asa imi cade in cantitati putin mai mari, am incercat sa dau cu tinctura de ardei iute, care de obicei cand imi mai cadea parul functiona, de data asta merge dar tot mai cade asa cateva fire sa zicem in jur de 10 pe zi ( in alte dati astea nu cadeau deloc ). Zicea cineva de la coafor ca ii cade parul si nu stie de ce, ca s-a gandit si la schimbarea anotimpului, sa fie asa? ca eu innebunesc. si asa am parul foarte rar, daca se face si mai rar, e grav. merci si fundita desigur.

Răspuns Câştigător
| raluzz a răspuns:

Hei.
Si mie imi cade parul dar multi mi-au spus ca este din cauza schimbarii anotimpului si bineinteles pentru ca el creste, de obicei cad firele „batrane" si lasa loc celor „tinere".
Nu ai de ce sa te ingrijorezi.
Sper ca te-am ajutat happy

| ynna93 explică (pentru raluzz):

Chiar m-ai ajutat pe bune. merci.

10 răspunsuri:
| Diavolulestefemeie a răspuns:

Heii,Poate ca e din cauza schimbari anotimpului sau nu stiu din cauza samponului habar nu am daca iti va cadea in continuare du-te la farmacie si cumparati tratament ^_^

| ynna93 explică (pentru Diavolulestefemeie):

Merci mult.

| Diavolulestefemeie a răspuns (pentru ynna93):

Np ^_^

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Ai fost stresată în ultima vreme, e posibil şi din cauza asta să-ţi cadă părul, sunt în aceiaşi situaţie, şi mi s-a recomandat ceva pentru căderea părului de la Vichy, am auzit că obţii rezultate foarte bune!
Numai bine!

| ynna93 explică (pentru FadetoBlack):

Merci de sfat, dar asa am mai auzit si eu de fel de fel de tratamente si am ajuns la concluzia ca tinctura asta de ardei iute e buna, dar nu stiu de ce tocmai acum parca numai funtioneaza cum trebuie.straight face, o fi si de la stres, am sa incerc sa fiu mai calmahee hee. merci din nou.

| Xenya a răspuns:

Poti cumpara de la farmacie ulei de ricin.Se aplica pe scalp si se maseaza putin dupa aplicare.Astepti cam 30 minulte si apoi te speli normal pe par.Se gaseste la orice farmacie si are pretul intre 4 si 7 lei! happy

| ynna93 explică (pentru Xenya):

Am incercat ulei de ricin, si nu am sa mai incerc in viata mea, cand ma dadeam cu el normal se facea parul aiurea mirosea si mai si cadea, ca deh e ulei si daca dai pe par e asa aspru cand e si ud, si-mi cadea cu tona.big grin, oricum merci de raspuns si de sfat.

| Alleexxandra a răspuns:

Nu-i nimic..nu te ingrijora..mai sunt perioade din astea. Mai pateam si eu asa si nu avea nici luciu, era uscat, si mi-am luat Revalid de la farmacie si isi mai revenise. Oricum, pentru mine a fost cel mai bun sampon, face parul sa para mai sanatos parca. nah, poti incerca, e cam 400 de mii. aa si uleiul de ricin si vitamina A stiu ca erau bune. Sper ca ti-am fost de folos.

| ynna93 explică (pentru Alleexxandra):

Ok, merci mult.