| ιяιηυк a întrebat:

Buna fetelee!love struck

Este adevarat ca daca iti tai genele sau "tunzi" [cum mai spun unele fetebig grin] iti cresc mai repede?big grin

Am auzit si eu ca a facut o fata asa cand era mai mica[pe la 9-10-11 ani] si ca acum le are super lungi si frumoase[acum are 15 anion the phone

Răspuns Câştigător
| SimonaSymo a răspuns:

Ar fi bine sa auda mai multe fete ce iti spun, ca sa renunte la utopia ca genele taiate cresc mai dese si mai lungi! nu da rezultate...

Sa stii ca tot tratamentul cu ulei de ricin da rezultate. Poti sa-l combini cu vitamina A si E uleioase si...ai rabdare. Mult succes!

In speranta ca ti-am putut fi de folos,
funda?

7 răspunsuri:
| miha90z a răspuns:

Tunderea genelor primavara, stimuleaza regenerarea, cresterea si indesirea lor. Se taie perpendicular pe firul de par, maximum 1/2 mm si in cca. 45 zile genele vor arata spectaculos. In aceasta perioada nu trebuie neglijata folosirea unui balsam regenerator.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Ce prostie imensă şi tu până peste câţiva ani o să stai cu genele scurte?

| ioanaioana a răspuns:

Da e adevarat numai ca dupa ce la tunzi, in fiecare noapte sa te dai pe gene cu ulei de ricin

| BrunetteClaudia a răspuns:

Sincerstraight face eu cand am fost mai micuta.mi-am taiat genele din greseala
acum am niste gene formidabile
supercurlacious mascara iti face genele lungi si curbate. poate o sa-ti fie de foloshappy

| Katomi a răspuns:

Nu este adevarat daca iti vei taia genele fi sigura ca altele nu mai cresc la loc totusi daca vrei sa le ai lungi si frumoase te sfatuiesc sa folosesty ulei de rigin (Foloseste-l in fiecare seara si vei vedea rezulatul in 2-3 luni big grin).

| alinutzapissy a răspuns:

Doamneelaughing.cine te-a pacalit.nu este adevarathappydaca vrei sa ia genele mai mari du-te la un salon si puneti gene false.eu am facut niste cursuri :coafura si make-up si stiu tot despre chestii de genul astahappymai bine du-te la un salon:*funda?

| AdYtZa197 a răspuns:

Asta depinde de fiecare, tie iti pot creste ca prietena ta sau nu.