| PapusaDePandispan a întrebat:

Buna feteloor!:*:*:*:*imi spuneti va rog frumos daca ma ingras fiindca mananc cate o farfurie de Lapte cu Cereala seara tarziu? Va multumeesc::*... Fundaa!:X

Răspuns Câştigător
| mabuhay a răspuns:

In general tot ce mananci dupa ora 19-20 se pune pe fund, solduri(adica celulita).E bine sa-ti faci un alt stil de a manca si sa ti le programezi la ore fixe. Cerealele cu lapte sunt nutrivite, laptele contine calciu iar cerealele contin multe vitamine(adica fulgi de grau ovaz, orz, porumb).

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KubetiiOO a răspuns:

Se va depune! Tot ceea ce este mancat dupa 7 seara se depunehappy. Fundapuppy dog eyes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! :*
In primul rand, depinde ce cereale mananci.
- Incearca sa mananci musli sau fulgi de porumb cu miere pentru ca sunt mai sanatosi si au mai putine calorii.
- Iti dau un sfat: Incearca sa nu mananci dupa ora 8, 30!
Sper ca te-am ajutat! :* love struck
Fundita? puppy dog eyes

| Soowhaat01 a răspuns:

Nu te ingrasilaughing Si eu mananc. Acuma 2 seri am mancat la 12 noaptea rolling on the floor si nu am nimic in plus. Si dimineata mai mananc.

Bafta~

| Alexa843 a răspuns:

Nu te ingrasi... Oamenii se ingrasa numai atunci cand consum mai multe calorii decat ard.

| ramona1989 a răspuns:

Cerealele cu lapte îngraşă, nu slăbesc, pentru că asocierea dintre glutenul din cereale şi lapte nu este tocmai potrivită, mai ales dacă se face un obicei din a consuma acest aliment. Proteinele (lapte – n.r.) asociate cu carbohidraţi (cereale, gluten) cu asimilare lentă îngraşă, este o regulă din nutriţie. În plus, laptele, ca şi fructele, e bine să le consumăm separat.

| papusika34 a răspuns:

Nu nu te ingrasi! tongue si eu fac la fel si nu am luat nimic in greutate! Stai linistita! Si mananca incontinuare ca nu patesti nimic! Pa-pa wave. Funda?

| xPikaChux a răspuns:

Nu prea cred ca te ingrasi de la cerealewinking.Dar ar fi bine totusi daca ai manca cu 2-3 ore inainte sa te culcibig grin...preventivwinking.

| mabuhay a răspuns:

Mesele de dupa ora 20 nu se vad acum, ci dupa varsta de 35-40 de ani.Atunci vom suporta toate consecintele, insemnand celulita pe picioare burta fund solduri brate.

| rebeca29 a răspuns:

Mâncatul m-ai târziu de ora 7 dăunează nu are timp sa se facă digestia asa ca te previn sa nu mănânci dacă vrei sa bei un pahar de lapte nu contează asa te tare pentru ca m-ai ajuta la digestie :* Sper că te-am ajutat :X