| madalinaioana08 a întrebat:

Buna fetelor :* a folosit careva Dalacin pentru acnee? sau ceva unguente pentru acnee gen skinoren brevoxyl etc.Dau funda:*

9 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Nu prea sunt bune rahaturile astea din magazin. Te sfatuiesc sa renunti la ciocolata din cauza ca ea e principala provocatoare de cosuri. Eu am un ten super curat de cand am renuntat la ea. aaaa si mai e ceva foarte bun, se numeste Mibazon, e un unguent pentru tratarea infectiilor de la ugerul vacii si se gaseste in farmaciile veterinare.Stiu ca suna ciudat, dar e super bun.Cauta si pe net informatii despre el.Sunt multe fete care l-au incercat si au scapat rapid de acnee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| LaRkiNNN a răspuns:

Aici nu te poti consulta cu alti prieteni, acneea e diferita. Ar trebui sa mergi la dermatologie si acolo iti spune doctorita ce trebuie sa iei, in functie de acneea pe care o ai.
Sper ca te-am ajutatwinking

| cameliapintilie a răspuns:

Daca te intereseaza substanta activa benzoil de peroxyd o gasesti in crema Quinoderm 5%. Am aceasta crema de vanzare. Detalii: camy_pint@yahoo.com

| cameliapintilie a răspuns:

Folosesc Brevoxyl. e cal mai bun si cu efect chiar din prima saptamana. Am incercat zeci de produse scumpe si nimic. De 1 an folosesc brevoxyl si e singura substanta care are efect la mine. Acum se gaseste in farmjacii.

| adyx1988 a răspuns:

Brevoxylul e eficient, dar atentie la pielea sensibila. La mine e singura substanta care are efect. Momentan folosesc Quinoderm. E mai scump dar nu am de ales, cel putin pana apare brevoxylul.

| mircea27 a răspuns:

Buna.
Benzoyl de peroxyd chiar da rezultate. Folosesc de 3 saptamani aceasta substanta, Quinoderm, si chiar se vad rezultate, cosurile nu mai sunt rosii si mult mai putine. Din fruntea si obrajii plini acum mai am doar 5-6 cosuri mici.

| madalinaioana08 explică (pentru mircea27):

Si de unde ai luat acest Quinoderm, Mircea?

| mircea27 a răspuns:

Mi-am comandat de pe ebay.com.