| Andwta a întrebat:

Buna fetelor! Am ceva timp de cand nu m-am vopsit, m-am gandit sa renunt, dar ador parul blond. Vopsea fara amoniac ce dezavantaje ar avea? Ati incercat? Cat costa? S-ar merita? Cat ar rezista pe par? Daca am parul saten inchis (la radacina ) cu cat s-ar deschide? Daca stiti site-uri/tutoriale legat de acesta vopsea... Multumesc!

5 răspunsuri:
| Raspunsurisincerepttn a răspuns:

Este bun amoniacul. Arde putin parul dat in timp. Te sfatuiesc sa te speli cu balsam de par vopsit dupa fiecare spalare pe cap. De preferinta kalos balsam.

| WWB a răspuns:

Vopseaua fara amoniac nu decoloreaza. Deci, nu obtii o nuanta mai deschisa. Si rezista una-doua spalari.

| Andwta explică (pentru WWB):

Vizioneaza acest tutorial https://youtu.be/euRHgVISgZE. Si spune-mi parerea ta.

| WWB a răspuns (pentru Andwta):

Zice ca nu are amoniac. Dar are un... revelator. E ceva asemanator, care decoloreaza parul ca apoi sa poata fi colorat de vopseaua din amestec. Vopselele care nu au nici amoniac, nici revelator, nu se combina cu nimic si nu decoloreaza. Poate ca aceasta substanta (nu stiu ce este) nu arde parul asa cum o face amoniacul.

| Andwta explică (pentru WWB):

Mi se pare incredibil daca ar avea efectul acesta