| Alle57 a întrebat:

Buna fetelor! Am nevoie de niste sfaturi!
Unghiile mele sunt un dezastru total. Nu sunt nici rotunde, dar nic patrate si pe deasupra sunt si plate. Chestia ce ma enerveaza si mai tare e ca se exfoliaza extrem de usor si sunt si foarte moi.
Ce ma sfatuit sa fac sa fie mai rezistente?
Celui mai bun raspuns, dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Problemele cu unghiile nu inseamna o lipsa de calciu. Nu trebuie sa cumperi niciun tratament-minune. Citeste acest articol si te vei lamuri http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html Daca vrei sa afli si cum sa-ti faci manichiura, citeste si articolele de aici http://mypsychonails.blogspot.ro/......Manichiura Mult succes!

P.S. Si aici despre forme de unghii si cum sa le obtii http://mypsychonails.blogspot.ro/2013/02/the-ideal-nail-shape-long-and.html

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ElleElenaElle a răspuns:

Si eu am avut unghiile la fel.Cand eram la scoala trebuia sa mi le tai pentru a nu ma certa profesorii.Dar de cand am intrat in vacanta le-am lasat lungi le-am dat cu lac pana s-au intarit si dupa nu le-am lasat fara oja.Acum le am frumoase. Sper ca te-am ajutat.

| 2008 a răspuns:

Incalzeste putin ulei dar sa nu fie foarte fierbinte stoarce putina lamaie si tinele in uleiul acela cateva minute, o sa te ajute o sa vezi pe mine m-a ajutat

| Deeyutzyka a răspuns:

Inseamna ca ai lipsa de calciu e bine sa le ti o data pe saptamana macar in suc de lamaie iti storci si le ti timp de 5 minutewinking

| DeeaBlahBlahBlah a răspuns:

Poti sa iti pui un gel [ la salonul de infrumusetare] care iti va ajuta unghiile sa creasca. daca nu, poti folosi diverse produse din comert care sunt speciale pentru problema ta :*
Sper ca te-am ajutat...

| Cassandraaaaaaaaaaa a răspuns:

Simplutongueentru intarirea unghiilor ai nevoie de calciu,deci iti recomand un tratament de intarire,nu e scump, dupa ce se intaresc, cam dupa o luna, pentru a le creea forma, pileaza-le

| silviasilviasilvia a răspuns:

Buna..ca sa poti face o forma normala trebuie mai 1 sa le cresti..si pentru intarire si hranire a unghiei iti recomand sa le tii in ulei de masline caldut timp de 30 min. odata pe saptamina..pe mine asta m-a ajuta.winking