| anonim123456 a întrebat:

Buna fetelor! Am o gramada de intrebari si v-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta! Deci eu am parul saten inchis: http://www.google.ro/......tp?/imgres si mi-ar placea sa-l mai deschid. pe cai naturale bineinteles! Dar nu exagerat, ci doar o idee, pentru ca, deh, am doar 14 ani (si acum incepe si scoala:))). Poate suna stupid, dar e un moft de-al meu (chestie mostenita de la bunicul cand vreau ceva eu vreau si trebuie sa-l am!) si cred ca as arata putin mai bine cu o culoare mai deschisa la par deoarece am ten deschis (chiar deschis). Mama si tata au parul saten inchiss dar eu il mai mai deschis decat ei si il vreau si mai deschis (mi-ar placea chiar blond, dar nu acum! prea tanara! poate mai tarziu). Deci, am auzit ca ceaiul de musetel deschide parul, dar nu prea mult, deci mi-e ideal. Dar nu prea stiu cum sa-l folosesc? Adica de cate ori pe saptamana sau cum? Ajunge doar odata? Si odata ce-mi deschid culoarea parului (cu musetel de exemplu, cum am zis) se mai inchide din nou cum a fost singur sau numai daca vreau eu (am auzit ca il pot inchide cu frunze de nuca)? Inca ceva... asa-i ca nu mi-ar sta bine bruneta (mama asa zice) pentru ca am tenul deschis, ca si Kristen Stewart aici http://www.google.ro/......tp?/imgres Voi ce iziceti? Cum mi-ar sta cel mai bine? Bruneta (nu prea cred) asa cum sunt acum (eu il vreau mai deschis) sau blond :x (as vrea sa mi-l fac asa cand sunt mai mare nu acum si daca ar fi sa ma fac mai spre blonda, nu vreau cu vopsele sau tampenii, ci doar natural). Ah, si... daca ma tot spal cu musetel (sau altceva natural cu care imi deschid parul miere sau mai stiu eu ce - aici am neoie de ajutorul vostru) pot ajunge la un blong inchis? Bineinteles cand mai cresc, peste 18 ani? Stiu, e complicat, dar chiar imi doresc cateva sfaturi si oricat de mic e bine venit!
Ei, aceastea fiind spune, va multumesc celor care au citit pana aici si mai mare multumesc celor ca ma vor ajuta cu ceva!

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Nu cred. Dar e bine ca din cand in cand sa mai folosesti, macar odata la 2 sapatamani plus ca mierea(naturala) este un ingredient care face minuni parului si nu numai ea e buna si pentru ten.
Mult succes!

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Daca folosesti constant mierea sau musetelul pentru par, poti ajunge la o culoare capilare mai deschisa.
...ea-chimica

| anonim123456 explică (pentru Esperança):

Si dupa ce-mi deschid nuanta, daca nu mai folosesc musetelul/mierea parul mi se inchide la loc?

| LittleCoco a răspuns (pentru anonim123456):

Nu, decat daca vrei tu

| anonim123456 explică (pentru LittleCoco):

yayy ce bine mersi mult

| Esperança a răspuns (pentru anonim123456):

Nu cred. Dar e bine ca din cand in cand sa mai folosesti, macar odata la 2 sapatamani plus ca mierea(naturala) este un ingredient care face minuni parului si nu numai ea e buna si pentru ten.
Mult succes!

| anonim123456 explică:

*scuzati greselile gramaticale big grin
** rectific ceva, deci eu sunt exact ca si kristen stewart in poza pe care am postat-o exact asa am parul si tenul big grin abia am observat big grin

| LittleCoco a răspuns:

Incearca cu miere. rezultatele nu vor fi imediate, dar merge a si. cu lamaie merge doar la blonde, nu incerca. "Tratamentul" cu miere http://www.youtube.com/watch?v=ddY6mHt0Lzo