| myreluca12 a întrebat:

Buna fetelor..am o intrebare il legatura cu aparatele dentare... dupa ce iti porti aparatul dentar 1 an sau 2 am inteles ca mai trebuie inca unul de mentinere a pozitiei si intrebarea mea este ..acest aparat va trebui sa il port iarasi fix sau acesta va fi mobil si purtat numai noapte si cam cat va mai trebui sa il port si pe acesta? ..plzz ajutor. FUNDA***

7 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna. Eu am avut aparat timp de 2 ani, si sus si jos. Cand mi l-a scos pe cel de jos mi-a pus un fel de gel(Care se intareste in cateva minute dupa ce ti-l pune) in spatele primilor 4 dinti, prin care era trecut un arc asemanator celui prins in bracketi atunci cand ai aparat fix, care sa sustina dintii, sa nu se miste dupa ce il scoate pe cel fix. Depinde de dintii tai acum, bafta!

| IMC90 a răspuns:

Eu stiu. Dar cum sunt baiat, nu te pot ajuta...

| Diabolique a răspuns:

Aparatul dentar de menținere este transparent și mobil. Vei fi nevoită să-l porți numai seara, timp de câteva luni (depinde de persoană). Mă bucur să văd oameni interesați de estetica dentară. Ai grijă de dantura ta, este ca o carte de vizită.
Succes și numai bine!

| cRaZyYkiD a răspuns:

Eu am avut aparat dentar, am purtat 2 ani cu reglare o data la o luna, apoi a trebuit sa port acelasi aparat pentru fixarea danturii, dar nu mult, oricum atata timp cat l`am avut il purtam numai noaptea

| ciprian2 a răspuns:

Pai si eu am avut aparat dentar si a trebuit sa il port 1 an si apoi mai mi-a pus unul tot fix si am mai stat cu el 3 luni asa ca poate si la tine e la fel! FUNDA plzzzzzzzzzz

| mix204010 a răspuns:

Acesta din urma va fi mobil, important este ca tu sa-l porti minim 4 ore pe zi ideea este sa nu-l ignori altmineteri dintii tai se vor stramba din nou

| Elena12Maria12 a răspuns:

Al doilea aparat dupa cel fix, e mobil si e doar pentru noapte. Dar e deranjant fiindca e din plastic si trebuie sa tii gura strans inchisa. E nasol.Bafta!