| MinyMika a întrebat:

URGENT! DAU FUNDA! Am purtat aparat dentar fix timp de un an iar in 10 iulie l-am dat jos, doctorita m-a intrebat daca la inceputul lunii august sunt acasa ca sa imi faca un aparat de mentinere iar eu i-am spus ca nu, asa ca m-a rugat ca in septembrie sa ii dau un telefon pentru a ma programa ca sa imi faca respectivul aparat. Problema este ca pana in septembrie vor trece 2 luni de cand mi-am dat jos aparatul si din cate am inteles daca nu porti aparatul de mentinere dintii de vor stramba din nou si vor revenii la forma lor initiala. Ma puteti ajuta prin a-mi spune daca in 2 luni dintii mei vor revenii la forma lor pentru ca eu chiar nu vreau ca acest tratament de un an sa fi fost in zadar? Multumesc

1 răspuns:
| picard20 a răspuns:

Buna ziua! Depinde de aparat. Mai mult decat sigur, aveti nevoie de un aparat ortodontic inaintea celui de mentinere. Dar am impresia ca raspunsul meu e mult prea tarziu. Insa un aparat ortodontic e oricand binevenit la dumneavostra!