| ċønŧraśŧ a întrebat:

fetelor! Am o mica favoare big grin : se aproprie scoala, iar eu nu stiu cum sa-mi prind parul [ culoarea parului meu : blond inchis ( - in fine culoare nu conteneste ), iar ca lungime, pana undeva deasupra sezutului big grin ] Va rog mult sa-mi dati cateva sugestii pe aceasta tema... daca puteti sa imi dati si ceva link-uri va rog [ vreau ceva caresa nu deranjeze ]
Multumesc frumos :*. O dupa-amiaza placuta! happy

Răspuns Câştigător
| 123321998896768 a răspuns:

Buna! uite cateva sugestii:1) Iti poti face o coada de cal cat mai sus.
2)Iti poti impleti sera inainte de culcare cateva suvite de par, dimineata le despletesti, iar parul tau va avea un look mai atragator intreaga zi!
3)Poti sa il tapezi apoi sa il prinzi intr-o coada.
4) Iti poti face 1 coada sau 2 spic.
5) Cand esti acasa iti poti prinde neglijent parul cu un elastic sub forma de coc.
6)Iti poti imparti parul in 2 sectiuni:partea de sus si cea de jos.Pe cea de sus o legi cu un elastic sa icepi sa impletesti pana ajungi la cea de-a 2-a parte.Prinzi tot parul cu un elastic si incepi sa impletesti pana ce termini toata coada.
7) Iti poti impleti 2 cozi urmand apoi sa le indoi si sa le legi la sus langa radacina cu un elastic.
8)Iti poti prinde cateva suvite din fata la spate cu o mini-clamuta.
9)Iti poti prinde tot parul de la spate cu un elastic lasand cateva sectiuni in fata.
10) Iti poti lasa parul pur si simplu desfacut sau sa il dai pe o parte.si inca cateva link-uri:http://www.girlsgocrazy.info/tunsori/coafuri-simple-par-lung/ sau http://www.coafuri-noi.com/ sper ca te-am ajutat pa-pa.

8 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Poti sa ti-l preinzi intr-un coc simplu la spate si sa-ti pui un accesoriu dragut. De ex o floare care sa se asorteze cu imbracamintea :X
O coada si apoi iti prinzi cu o clema...
Sper ca te-am ajutat. Funda :*

| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:X Incearca aceasta coafurahttp://www.youtube.com/watch?v=smJvLUl89ko ete put si simplu superba din cate stiu se numeste coada de sirena o ador:X sper sati placa si este potrivita pentru parul lung :X sau incearco pe aceasta mise pare tare draguta http://www.youtube.com/watch?v=-MWqyGtzclQ&feature=relmfu :X:X sper ca te-am ajutat pup:*:* fundita?:X

| Sabiina a răspuns:

Ai putea sa ti`l prinzi spic[sa ti`l impletesti de mai jos de varful capului, doar ca e cam greu daca vrei sa faci asta singura]. Sau intr-o coada la spate sau pe o parte, doua codite prinse sus, sa-ti prinzi 2 suvite mai groase de langa tampla la spate, sa ti`l ondulezi, sa-ti faci 2 cozi impletite, prinse mai de sus[ cam asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres sa iti faci un coc in varful capului in zilele calduroase si nu numai, sa iti faci o carare pe o parte si sa ti`l lasi liber si sa iti prinzi cu o agrafa partea cu mai mult par ca sa nu iti vina in ochi. Cam asa imi place mie sa mi`l prind. Bafta, te-am pupat!

| Mimi58 a răspuns:

Up.make39 e o fata care te ajuta cu toate machiaj accesorii imbracaminte incaltaminte si parul o sa te ghideze sa iti faci parul foarte am uitat sa-ti mentionezca face totul pe gratis! nu e nimic pe bani e numa ca sa ajute oameni multe persoane de pe TPU au apelat la ea incearc-o si n`o so regreti iti urez succes!:*
FUNDA? plz

| streamdoll a răspuns:

Poti sat-ti faci o coada impletita shik intr-o parte si la capat o prinzi cu mai multi buretei de par colorati.Acum depinde si de varsta.
Vezi aici ----->http://www.youtube.com/watch?v=smJvLUl89ko&feature=player_embedded

sau aici--->http://www.newgirl.ro/video-coada-impletita-lejer-tendinta-acestui-sezon/

| XxLauraVaZambestexX a răspuns:

Pai poti intra pe youtube si scrii hairstyles for long hair si acolo iti scrie cum sa iti prinzi parul, alte moduri de a-l impleti, etc...