| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, am si eu nevoie de sfaturi/sugestii. Nu prea ma am bine cu fardurile, fondul de ten etc., desi imi doresc un ten perfectibil laughing Intrebarea mea e: ce folositi pentru a avea un ten cu un aspect sanatos si curat, adica sa previna sau sa faca sa dispara petele, roseata, acneea, punctele negre etc?

Răspuns Câştigător
| betibeti50 a răspuns:

Eu folosesc fondul de ten de la oriflame, acela cu minerale si e super ok, se intinde foarte bine si baza de machiaj

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Ce fel de ten? laughing Aaa, aveam o idee in minte sa iti dau, dar am citit numele de user si am uitat tot.

| Nueimportant a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu comenta, am contul asta de acum 6 ani si am pus numele ala la caterinca (initial imi facusem contul pentru amuzament, dar cu timpul...) laughing

| PeFuga a răspuns:

Plot twist: tenul tau este deja perfectibil...

Lasand ironia la o parte, te sfatuiesc mai intai sa afli ce fel de ten ai (uscat/gras/mixt) si sa iti alegi produse special dedicate tenului tau. In primul rand nu sari peste pasi: spuma/gel de curatare, lotiune tonica, demachiant, crema adecvata. Pentru rezistenta prelungita a machiajului alege un primer compatibil cu fondul de ten, apoi un fond de ten specific nevoilor tale (acoperire medie/mare) si in nuanta potrivita. Nu uita sa iti iei un corector bun care sa acopere cosurile, cicatricile, etc... De ce tot scriu aici? E plin youtube-ul de tutoriale care iti explica de la A la Z toate astea. Insa din punctul meu de vedere e bine sa retii ca "Less is more". Uneori esti mult mai frumoasa daca nu te dai decat cu un luciu de buze si o dâră de dermatograf negru decat daca ai un maciaj complet si "perfect".
Mult succes!