| NutellaIsMyDrug a întrebat:

Buna fetelor!
Am si eu o intrebare de fashion pentru voi.Cu ce credeti ca ma pot imbraca la o petrecere rock intr-un club.Astept idei, a rog fara tocuri, si daca puteti sa-mi dati exemple de haine pe care la pot gasi la mall-urile noastre gen:zara, new yorker, bershka, kotton, etc.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Rochie neagra, bentita pe gat in genul http://www.crownfashion.ro/......i-2222012, bratari http://www.crownfashion.ro/......i-2028230, pantofi sau ghete negre, unghiile vopsite in negru sau auriu, geaca de piele. Distractie placuta!

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Hei! happy nu pot sa iti dau site-uri, dar iti voi spune cum am fost eu imbracata la cateva concerte rock din cluburi. Eu am purtat cizme lungi, negre din piele cu siret, sau ceva tenisi/bascheti mai lungi, o pereche de ciorapi negri putin transparent, peste ea o pereche de ciorapi de plasa (dar poti sa ii porti si fara ala de desubt, dar asa ii mai subtire), pantaloni scurti cu aspectul ala de 'used', si un tricou negru (eu am avut un tricou cu o chitara din paiete argintii). Sau poti sa iei o camasa in carouri + ceva colier la gat care se asorteaza. Daca vrei ceva mai chic, ai putea sa iei o rochita neagra, fara prea multe pietricele/sclipici/paiete etc. ar putea sa aiba ceva decoratiune din dantela neagra, ar fi extraordianar happy iar ciorapii si cizmele pot ramane. A, si nu uit de bratara. Orice sa fie, dar poatra unul, e cam esential happy parul lasati-l desfacut (daca il ai lung.), si foloseste fard negru + dermatograf. in afara de asta, nu folosi prea mult machiaj. Bafta si distractie! big grin

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Nu purta roz in niciun caz. nu merge cu rock-ul.

| TimpFaraTimp a răspuns:

Incearca un corset de genul http://www.corsets-uk.com/landing_images/red_corsets/red_black_corset_1.jpg cu niste colanti de piele si niste cizme de genul http://arch5.okr.ro/.......jpg...sau o rochie de piele cu o gecuta scurta si niste pantofi cu talpa ortopedica.

| JiHyun a răspuns:

Ai putea incerca:o bluza neagra/mov/visiniu cu o fustita simpatica + colanti negri/roz/mov si ce zicide niste tenisi mai lungi?