| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Am si eu o intrebare: e buna ceara calda pentru epilat? Daca da, cum o aplic si de unde o cumpar? Pana acum ma faceam cu bicul deoarece am mai incercat benzile depilatoare si a durut prea tare dar creste prea repede firul de par cand il tai cu lama si as vrea sa renunt la ea...Ce trebuie sa fac cu ceara dupa ce o incalzesc? Ma puteti ajuta, va rog? Multumesc anticipat! Dau fundita! ♥ :*

2 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

E destul de complicat acest proces cu ceara care o incalzesti tu.

Eu folosesc un aparat care s ebaga in priza si in care pui un cartus de ceara si il incalzeste, apoi tot cu el aplici pe piele, apoi pui o banda peste si tragi. E mult mai simplu.

http://cupio.ro/kit-epilare-9-in-1

Il poti achizitiona cu incredere de aici, mi-am comandat si eu de pe acest site, iar acele cartuse sunt universale si se gasesc usor in magazinele mari, eu le-am gasit in oras la mine in magazinul Carrefour cu 7 lei/buc. Dar poti comanda tot de pe acest site separat ca au si sunt si la 5 sau 6 lei. Costul transportului e 15 lei prin curier si 10 lei prin posta, eu aleg posta.

Succes!

| K0sti a răspuns:

Cu big-ul? E mai usor cu MIG-ul!