| Gabriela22222222223 a întrebat:

Buna fetelor, am și eu o întrebare, eu am niste cearcăne foarte mari care se văd și când mă dau cu fond de ten sau anticearcan. Stiti voi o crema sau un aer ceva pe care îl folosiți și va ajuta și pe voi împotriva cearcănelor?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cai ani ani, peste 30 sau peste 40?

| dullcat a răspuns:

Buna.In teorie ar trebui sa aplici un corector sau ceva cu subton verde sau rosiatic, in functie de cum ai tu cearcanele, ca sa le neutralizeze culoarea.De aceea inca se vad pe sub ce aplici, pentru ca e nuanta gresita si nu neutralizeaza nimic.

| Gabriela22222222223 explică (pentru dullcat):

Multumesc

| dullcat a răspuns (pentru Gabriela22222222223):

Cu placere. Uite aici un articol care explica:

,, Many correctors have green and purple undertones, which are great for covering up blemishes and redness, but they do little for concealing dark circles (unless they have red undertones).'' - https://www.instyle.com/......rk-circles

| XxMariaElenaXx a răspuns:

Problemele apar din interior cel mai adesea, incearca sa te hidratezi si sa mananci mai sanatos, iti spun din proprie experienta, vei sesiza rezultate. Cremele nu ajuta. Mai bine da banii pe mancare din care poti extrage nutrienti. Eu am avut probleme si cu pielea... totul vinde din interior sau mai exact din ce bagi in gura.

| Gabriela22222222223 explică:

Scuze am vrut sa scriu ser