| dulcikata17 a întrebat:

Buna fetelor! Am și eu o intrebare pentru cele ce se epilează cu bigu, eu nu mă epilez cu bigu, dar am o vizită mâine laughing dacă știți la ce mă refer, și am nevoie urgenta de un sfat.Pentru o epilare fara iritații ce as putea folosi la big? Ce fel de biguri sa folosesc? Spuma de ras e buna? Mă pot da după cu ulei de bebeluși?

12 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Hello, nu ai auzit de crema de epilat? Scurt si la obiect laughing apoi te dai cu ulei de bebelusi laughing

| dulcikata17 explică (pentru HadesSs):

Am pielea foarte sensibila, nu știu ce crema mi-aș putea lua

| HadesSs a răspuns (pentru dulcikata17):

Sunt creme de epilat pentru piele sensibila happy

| dulcikata17 explică (pentru HadesSs):

Mi-am luat farmec...și nu mi-a priit deloc!

| HadesSs a răspuns (pentru dulcikata17):

Iati de la Veet, poate iti priieste oricum decat cu bigul...ai sa faci la borbonele, mai ales daca exista o forta de frecare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-i să te viziteze în gură și scapi de stres.

| Adry05 a răspuns (pentru dulcikata17):

Mai bine lama decat crema, mi se pare cea mai proasta metoda pentru zona intima. Eu folosesc de la Bic sau Gilette, nu prea conteaza ce lama iei. Eu nu folosesc nimic, dar da, spuma de ras e ok.

| Freya1 a răspuns:

Exista in o spuma sau gel pentru epilat la farmacie, supermarket iar biguri de la veet, venus sau miss solei.
Daca te iriti sau te ustura e bine sa pui apa rece si da posibil uleiul de bebelus sa te ajute doar sa nu te faci cu creme ce contin alcool sau alte lucruri ce te pot irita.Si eu am pilea sensibila chiar foarte sensibila si am dificultati in a ma epila cu orce dar cu un pic de chin e ok.

| Freya1 a răspuns (pentru HadesSs):

Cele mai mule creme nu te epileaza ci doar te chinui ca nu iau nimic plus ca exista riscul daca lasi mai mult decat trebuie sa te arda.Iar benzile cu ceara daca ai pielea sensibila te irita rau, si pana iti trece iti creste iar iar despre epilator daca nu ai bani de unul mai performant pe langa durerea ce este insuportabila te umpli de bube de la iritatie.

| darrio2007 a răspuns:

Ai vizită sau ai vreo plezneală? Scuze daca am fost prea indraznet.

| dulcikata17 explică (pentru darrio2007):

Plesneală la buci?

| darrio2007 a răspuns (pentru dulcikata17):

Unde-ti place. Poate fi si la obraji.