| alex123andru123 a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor(sfaturi). As vrea sa imi epilez parul de pe piept dar fara taieturi sau iritatii. Momental folosesc spuma de barberit si lama de barberit dar sunt plin de bubite rosii si de taieturi. Pana acuma nu am mai patit asa.
Ps. dupa ce ma rad mai raman puncte mici negre de par pe care nu le pot rade, de ce? Si ce metoda as putea folosii? Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Ai putea folosi crema depilatoare, dar daca spui ca raman acele fire mici de par pe care nu le poti rade poate vrei sa foloseti ceara happy. Firele acele raman deoarece atunci cand te razi nu tai firul de la radacina, el ramane in piele si cu cat il tai mai des cu atat el se ingroasa mai mult, deci daca vrei sa scapi de el cu ceara happy. Daca te iei cu ceara o perioada lunga de timp pielea ta va ramane fina iar parul va creste mai rar, prima data s-ar putea sa te doara, dar de la a doua incercare e ok happy, sper ca te-am ajutat!

| alex123andru123 explică (pentru CristinaSNC):

Unde pot gasi ceara? in afara de internet...

| CristinaSNC a răspuns (pentru alex123andru123):

Pai incearca la magazinele de cosmetica, de obicei auwinking

3 răspunsuri:
| Henriette1165 a răspuns:

Foloseste crema depilatoare, o aplici in strat mai gros astepti cate inute scrie pe ambalaj si il idepartezi cu un servetel umed.