| oklenuta a întrebat:

Buna fetelor. As vrea si eu niste sfaturi utile de ingrijire a parului. Ideea este ca dupa spalare prima zi, maxim si a doua am parul foarte uscat si rebel, dupa aceasta este foarte gras. Obisnuiesc sa-l spal de 2 ori pe saptamana pentru a nul deprinde, dar mi se pare insuficient. Deci pentru a indeparta uscaciunea parului nu pot folosi ceva produse pentru ca se ingrasa extrem de repede...ce sa fac?

1 răspuns:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Problema asta este foarte des intalnita si eu am avut dar sti cum am scapat de ea?
mi-am invatat parul sa il spal odata la 3 zile a fost extrem de greu la inceput pentru ca mi se parea ff murdar dar dupa 2 satapani mi sa obisnuit si acum il spal doar odata la 3-4 zile nu se mai ingrasa.Ar fi bine sa faci la fel
iar refeitor la ingrasarea parului eu iti recomand taie o lamaie stoarce zeama si pune in sampon in timp ce te dai.
Lasa-l 20 min clateste cu apa si gata.
O sa ai rezultate foarte placute
Succes