| AnastasiaMoldovan34 a întrebat:

Buna fetelor! Ce as putea sa fac sa nu ma mai bronzez asa de tare? Cum vine vara și ma prinde soarele doua ore afara deja ma bronzez după urmele hainelor. Dispare acel bronz o data cu trecerea verii, dar și pana când trece vara o sa fiu toată numai dungi și urme de bronz sub toate formele...O crema solara bună? Și ceva sa o pot folosi și pe față fără sa îmi declanșeze vreo acnee sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda o crema ANTI-solara, cu protectie UV de +50
Cremele solare NU declanseaza nici o acnee!
Acneea se formeaza de la transpiratie si mizerie, care se depune in porii fetei, infundandu-i si asa apar bubele (cosuri/acnee). De aceea este indicat ca vara sa speli fata cu apa calda si sapun dupa fiecare revenireacasa, ca sa elimini tot ce se depune in pori.
Vara NU se pune fond de ten sau alte pudre pe fata, fiindca infunda porii fetei si declanseaza acneea.

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Crema de protecție solara cu SPF minim 50

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema cu protectie mare de bebelusi de la nivea sau gerovital de 30 sau 50. da de 50 ii prea mult adica ni cred ca mai prinde soarele cu 50 protectie. cam un 30. si cand ma gandesc ca eu stau cu protectie 6 cea mai mica ma fac tuci de negru. prima data ma bag la solar ca acolo te bagi gol si te faci asa fain pe fund peste tot apoi soare normal ai esti perfecttt. ca pui scos din cuptor rumenit gata de mancat laughing

| Herynen a răspuns:

Crema solară însă din păcate îți distruge celulele și te ridezi mai repede. Este dovedit