| crissucris a întrebat:

Buna fetelor...ce ziceti daca imi tai genele 0, 5 mm si dupa le dau cu ulei de ricin in fiecare seara o sa creasca mai luni si mai intoarse? :* :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bineinteles ca nu. Cel mai probabil nu iti vor mai creste deloc, iar daca o vor face, vor ramane definitiv mai scurte si mai rare decat acum. Nu stiu cine si-a batut joc de tine cu ideea asta, dar este absolut tampita.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu iti vor creste pana luni, daca le tai raman asa, pana cand cad si se regenereaza, iar procesul asta poate dura intre o luna si sase luni, la fiecare geana in parte.
Mai bine da-ti cu ulei de ricin la radacina genelor si este posibil ca urmatoarele gene sa iti creasca mai des sau sa fie mai groase.

| Chamberlin a răspuns:

Nu ar trebui sa le tai deloc, da-te cu rimel si gata

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Poate ramai fara ele

| pink2soul a răspuns:

De sfatuiesc sa nu ti le tai pentru-ca nu iti vor creste la fel, vor fi mai scurte decat restul chiar daca le tai. Stiu din experienta. Si nu stiu daca este recomandat sa te dai cu ulei de ricin la ochi, din cate stiu se da pe radacina. Dar tu faci cum vrei si vrei vedea rezultatele.