| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Cine a plecat sau va pleca cu coșuri și pete de la cosuri pe fata la mare, nu va fost rusine, sau ceva de genul? Adica sa nu va simtiti in largul vostru, si sa stiti ca poate cineva se uita straniu la tine chiar daca e ceva normal... Voi cum ati depasit bariera asta? E cam greu pentru o fata)) ma refer la cosuri mai mari, nu cele mici...

7 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Port machiaj in fiecare zi, insa la plaja renunt la el, chiar daca nu am un ten perfect. Uita-te in jurul tau si vei vedea ca nimeni nu-l are, tu te confrunti cu acneea, alte fete cu riduri, pete, semne, cicatrici, puncte negre..nu fi rusinata de acest lucru, nimanui nu o sa-i pese de faptul ca ai cosuri, e pubertatea.Nu uita sa te demachiezi mereu bine, sa folosesti o crema hidratanta si una cu protectie solara in fiecare zi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ştiu cum e să nu te simţi în largul tău, îţi recomand să porţi pălărie când stai pe plajă (nu o să se vadă coşurile şi petele), iar când intri în apă te sacrifici şi tu, şi aşa apa sărată face bine tenului. Distracţie plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara-ti unguent baneocin, e 15 lei la farmacie. In 1-2 zile s-a dus cosul. Iar eu pentru pete folosesc ulei de migdale dulci presat la rece, ori ca atare ori o pompita bagata in 2 pompite de crema de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult la toti pentru sfaturi!

| Ruxandra15 a răspuns:

Le distrugi cu aspirina. In 2 zile aplicata de 2 ori va arde. Aplici seara, stai pana dimineata si gata. Petele fond de ten sau miere.

| Rebecca123 a răspuns:

Este o prostie..majoritatea fetelor se confrunta cu, cosurile respectiv acneea si asta nu inseamna ca gata, nu mai mergi la mare sau nu mai iesi pe strada..lumea se duce la mare sa se relaxeze, sa se bronzeze nu sta nimeni sa se uite la tine ca ai cosuri sau ai nu stiu ce..Deci stai calma, relaxata si fii in largul tau ca nu esti singura fata cu, cosuri este ceva normal.

| Mayflower a răspuns:

De multe ori cand ne analizam imperfectiunile ni se par mai grave decat sunt cu adevarat. Toti avem imperfectiuni, si nu o sa stea nimeni sa te analizeze/ sa se uite ciudat la tine din cauza catorva cosuri. happy