| anonim_4396 a întrebat:

Voua vi se intampla ca in general sa aveti o voce normala, chill, prestanta (poate chiar putin grosuta), iar cand vine o persoana de care va e rusine sau in preajma careia nu va simtiti in largul vostru sa vi se subtieze vocea brusc si sa glasuiti asemenea unui copilas de 5 ani? Daca vorbesc cu un profesor sau cu orice adult am vocea asta cringe, nu cea normala, pe care o am cand ma simt in largul meu cu interlocutorul sau interlocutorii.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa pățeam și eu când eram foarte emoționat. Așa că te felicit căi ești o persoană extraordinar de sensibilă. Dacă faci efortul să îți reglezi această sensibilitate eu îți prezic o viață de mare succes. Asta, să procedezi, să nu pierzi sensibilitatea, că asta e șansa ta, dar să înveți să reglezi vocea, ceva de genul, și ce mai e de reglat.

| Bizon95 a răspuns:

Nu e un lucru comun dar NICI NEOBISNUIT

chiar in The Big Bang Theory a fost o scena in care blonda scunda era asa de incantata de nustiuce chestie ca i s-a subtiat vocea intr-atat incat cainele vecinilor a inceput sa urle ca ii zgaria auzul big grin

in plus TOT serialul Dadaca are ca actrita principala cineva care a vorbit subtire tot serialul si care putea sa vorbeasca normal, binemercic!